Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Bykov a Zacharkin vo funkcii trénerov ruskej zbornej skončili

(Autor: SITA)
TASR|21. máj 2011 o 16:36

Ruský športový server sportbox.ru napísal, že trénera ruskej hokejovej reprezentácie Viačeslava Bykova a jeho asistenta Jurija Zacharkina uvoľnili z funkcie.

Trénera ruskej hokejovej reprezentácie Viačeslava Bykova a jeho asistenta Jurija Zacharkina uvoľnili z funkcie, napísal ruský športový server sportbox.ru.

MOSKVA. Server informuje, že sa tak stalo na piatkovom stretnutí najvyšších hokejových funkcionárov Ruska na čele s ministrom športu Vitalijom Mutkom, jeho námestníkom Jurijom Narožnychom a prezidentom Ruskej hokejovej federácie Vladislavom Treťjakom.

Obaja tréneri na ňom podali správu o svojej činnosti a po niekoľkých hodinách búrlivých diskusií bolo prijaté rozhodnutie povedať trénerskému tandemu "vďaka, dovidenia". Bykov na nedávno skončených MS v Bratislave a Košiciach priviedol Rusko ku 4. miestu.

Hlavnými kandidátmi na post ruskej trénerskej jednotky sú podľa servera Zinetula Biľaletdinov a český tréner Miloš Říha. Konečné a oficiálne rozhodnutie však bude oznámené až 26. mája. na kedy je plánované zasadnutie Ruskej hokejovej federácie. Má sa uskutočniť v rozšírenom zložení - s prizvaním uznávaných expertov, predstaviteľov KHL a Ministerstva športu Ruska.

Súvisiace články