Duda strelil gól do šatne. Nič pre mňa neznamená, povedal po prehre

Ondrej Duda sa teší z gólu v drese 1. FC Kolín.
Ondrej Duda sa teší z gólu v drese 1. FC Kolín. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|13. mar 2021 o 17:35

Pekarík sedel na lavičke, jeho český spoluhráč nedohral.

AKTUALIZOVANÉ o 22:00

BERLÍN. Futbalisti 1. FC Kolín prehrali v 25. kole nemeckej Bundesligy na trávniku Unionu Berlín 1:2.

Hosťom k bodom nepomohol ani gól slovenského reprezentanta Ondreja Dudu, ktorý v nadstavenom čase prvého polčasu premenil pokutový kop.

Domáci hneď po zmene strán tiež z penalty vyrovnali a v 67. minúte vďaka Christopherovi Trimmelovi strhli víťazstvo na svoju stranu.

"Nemôžem byť spokojný. Prehrali sme, aj keď sme veľmi chceli zobrať nejaké body. Keďže sme prehrali, gól pre mňa nič neznamená. Musíme bojovať a tvrdo pracovať. Každý z nás sa musí pozrieť na seba a položiť si otázku, či dáva na ihrisku sto percent," citoval Dudu klubový web.

Líder tabuľky a obhajca titulu Bayern Mníchov nezaváhal na ihrisku Werderu Brémy, kde zvíťazil 3:1.

Bavori viedli po prvom polčase 2:0 vďaka presným zásahom Leona Goretzku a Serge Gnabryho. V druhom polčase zvýšil vedenie Bayernu na 3:0 kanonier Robert Lewandowski, pre ktorého to bol už 32. ligový gól v tejto sezóne. Definitívnu podobu výsledku dal v podobe čestného gólu domácich striedajúci Niclas Fullkrug.

Wolfsburg rozstrieľal posledný tím tabuľky Schalke 0:4 Gelsenkirchen 5:0. Domáci o svojom triumfe rozhodli v prvej polovici druhého polčasu, v ktorej zaznamenali tri góly.

V záverečnom zápase sobotňajšoeho programu 25. kola zvíťazila Borussia Dortmund nad Herthou Berlín 2:0, keď sa do streleckej listiny zapísali Julian Brandt a Youssoufa Moukoko.

Slovenský reprezentant Peter Pekarík bol celé stretnutie na lavičke náhradníkov hostí.

Bundesliga - 25. kolo:

Union Berlín - 1. FC Kolín 2:1 (0:1)

Góly: 48. Kruse (z 11 m), 67. Trimmel - 45.+2 DUDA (z 11 m)

/Ondrej Duda (Kolín) hral celý zápas a v 45. min premenil pokutový kop/

Werder Brémy - Bayern Mníchov 1:3 (0:2)

Góly: 84. Fullkrug - 22. Goretzka, 35. Gnabry, 67. Lewandowski

Mainz - Freiburg 1:0 (0:0)

Gól: 84. Quaison

Wolfsburg - Schalke 04 5:0 (1:0)

Góly: 32. Mustafi (vlastný gól), 51. Weghorst, 58. Baku, 64. Brekalo, 79. Philipp

Dortmund - Hertha Berlín 2:0 (0:0)

Góly: 54. Brandt, 91. Moukoko. ČK: Darida (Hertha)

/Peter Pekarík (Hertha) bol na lavičke náhradníkov/

Priebežná tabuľka

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Duda strelil gól do šatne. Nič pre mňa neznamená, povedal po prehre