Erling Haaland v drese Borussie Dortmund. (Autor: TASR/AP)
TASR|13. jún 2020 o 18:05

V akcii boli obaja Slováci.

MNÍCHOV. Futbalisti Bayernu Mníchov urobili dôležitý krok k ôsmemu titulu v sérii v nemeckej Bundeslige.

V sobotňajšom zápase 31. kola si na domácej pôde poradili s Borussiou Mönchengladbach 2:1 a k zisku majstrovského titulu potrebujú už len jedno víťazstvo v zostávajúcich troch kolách.

Bayern rozhodol o svojom triumfe v 86. minúte, keď sa presadil Leon Goretzka. Slovenský reprezentant László Bénes z Mönchengladbachu sa dostal na ihrisko tri minúty predtým.

Borusii Dortmund zachránil malú šancu na titul nórsky kanonier Erling Haaland. V piatej minúty nadstaveného času rozhodol hlavou o tesnom triumfe na ihrisku Fortuny Düsseldorf 1:0.

Bayern má na konte 73 bodov, Dortmund o sedem menej.

V ďalšom zápase prehrali futbalisti Herthy Berlín na domácej pôde s Eintrachtom Frankfurt 1:4. Domáci hrali od 45. minúty bez obrancu Dedrycka Boyatu, ktorého rozhodca po faule a po druhej žltej karte vylúčil.

Slovenský obranca Peter Pekarík opäť odohral celý zápas, od reštartu súťaže ešte nechýbal v zostave Herthy ani minútu.