Dortmund rozhodol proti Herthe po vystriedaní Dudu, víťazný gól dal Reus

Ondrej Duda (vpravo) napáda Achrafa Hakimiho.
Ondrej Duda (vpravo) napáda Achrafa Hakimiho. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. mar 2019 o 20:56

Schalke prehralo ďalší zápas.

BERLÍN. Futbalisti Schalke podľahli v sobotňajšom zápase 26. kola nemeckej Bundesligy na vlastnom ihrisku hráčom Lipska 0:1.

Domáci prehrali v lige štvrtýkrát za sebou a v tabuľke sú na 15. mieste o tri body pred Stuttgartom, ktorý iba remizoval s Hoffenheimom 1:1.

Pri víťazstve Wolfsburgu nad Düsseldorfom 5:2 sa prezentoval hetrikom Wout Weghorst.

Smolný zápas majú za sebou hráči Herthy Berlín, ktorí doma viedli po prvom polčase nad Borussiou Dortmund 2:1, ale napokon nezískali ani bod.

Víťazstvo na stranu hostí strhol v nadstavenom čase zápasu Marco Reus.

Slovenský stredopoliar Ondrej Duda hral do 87. minúty, jeho reprezentačný kolega Peter Pekarík nebol ani na lavičke náhradníkov.

Góly: 4. a 35. Kalou (druhý z 11 m) - 14. Delaney, 47. Zagadou, 90.+3. Reus

/stredopoliar Ondrej Duda hral do 87. minúty, Peter Pekarík (obaja Hertha) nebol na súpiske/

Domov»Futbal»Nemecko»Dortmund rozhodol proti Herthe po vystriedaní Dudu, víťazný gól dal Reus