Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Bulharský arbiter Ristoskov odmietol úplatok

SITA|13. feb 2011 o 10:40

Bulharský futbalový rozhodca Christo Ristoskov vyhlásil, že v roku 2007 ho chceli podplatiť, aby ovplyvnil výsledok zápasu. "Bol to duel európskej pohárovej súťaže.

SOFIA.

Ponúkli mi 100 000 dolárov, ale okamžite som to odmietol," povedal arbiter pre televíziu Kanal 3. Ristoskov nechcel podať bližšie informácie o prípade, ale prezradil, že jeho asistenti v spomenutom zápase Veselin Mišev a Jordan Ivanov vedia, o čom hovorí. Mišev sa predstavil spolu s Ristoskovom iba v jedinom zápase na tejto úrovni.

"Bolo to predkolo Pohára UEFA medzi Neftči Baku z Azerbajdžanu a rakúskym Riedom. O stotisíc dolároch neviem nič," povedal Mišev a dodal: "Môžem povedať, že Ristoskov rozhodoval dobre a boli sme hodnotení veľmi vysoko."

Bulharská futbalová únia potrestala minulý rok v apríli Ristoskova štvorzápasovým zákazom činnosti pre závažné chyby, ktorých sa dopustil v stretnutí CSKA Sofia a jej mestským rivalom Slavia. O mesiac neskôr sa arbiter rozhodol presťahovať do Rakúska a pôsobiť v tamojších nižších súťažiach. V roku 2006 ho niekoľko týždňov po stretnutí Levski Sofia a CSKA Sofia zbili traja maskovaní muži.

Súvisiace články