Štvrtok, 2. decembra, 2021Meniny má Bibiána

Budaj predĺžil zmluvu s Montrealom

(Autor: TASR/AP)
SITA|11. apr 2013 o 09:27

V štatistikách má úspešnosť zákrokov 91,7 % a v priemere inkasoval 2,28 gólu na zápas.

MONTREAL. Slovenský hokejový brankár Peter Budaj predĺžil o ďalšie dva roky do konca sezóny 2014/15 zmluvu s klubom zámorskej NHL Montreal Canadiens. Podľa zdrojov ESPN.com by mal kontrakt znieť na sumu 2,8 milióna dolárov.

Budaj je v tejto sezóne dvojkou Careyho Pricea. Banskobystričan dostal zatiaľ šancu v ôsmich stretnutiach, v ktorých dosiahol šesť víťazstiev. V štatistikách má úspešnosť zákrokov 91,7 % a v priemere inkasoval 2,28 gólu na zápas.

Tridsaťročný gólman sa v stredu okrem zmluvy dozvedel, že vo štvrtok nastúpi v zápase proti Buffalu.

Budaj sa stal hráčom Canadiens v roku 2011. Do NHL ho draftovalo Colorado v roku 2001 zo 63. miesta. Celkovo v lige za Avalanche a Canadiens nastúpil na 267 zápasov, z ktorých bolo 112 víťazných.

Po tejto sezóne mu mala vypršať v Montreale pôvodná zmluva a mohol sa stať voľným hráčom.

"Mohol som sa rozhodnúť, kde chcem byť a kde chcem hrať. V Montreale sa cítim skutočne dobre, je privilégiom hrať za Canadiens. Nemusel som dlho rozmýšľať, veď môžem pôsobiť v skvelom meste a v najlepšom klube s bohatou históriou a tradíciou. Mám rád spoluhráčov, je tu skvelá partia. Môžeme dosiahnuť úspech s týmto dobrým a mladým tímom, skvelou organizáciou a pre najlepších fanúšikov," povedal pre klubový web Budaj, ktorý si pochvaľuje spoluprácu s trénerom brankárov Pierrom Groulxom.

Banskobystričan nečaká, že bude v Montreale jednotkou. Price má kontrakt až do konca ročníka 2017/18.

"Bez ohľadu na vek by ste mali mať stále súťaživého ducha. Ak oň prídete, potom prestávate byť športovcom. Poznám svoju úlohu v tíme a viem, že mám kryť chrbát Careymu. Budem sa naďalej pripravovať, podporovať tím a pokúsim sa byť pripravený, ak príde moja šanca. Carey je skvelý človek a máme výborný vzťah. Veľa sa od neho učím. Je to jeden z najlepších brankárov v lige, ale zároveň veľmi skromný človek," doplnil na klubovom webe Budaj.

Súvisiace články