Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Nový tréner Leicestru: Chcem, aby futbalisti chodili do práce s radosťou

Brendan Rodgers. (Autor: SITA)
TASR|28. mar 2019 o 19:31

Rodgers chce v Leicestri udržať najlepších hráčov.

LONDÝN. Tréner futbalistov Leicestru City Brendan Rodgers chce po sezóne udržať všetkých najlepších hráčov. Najväčší záujem bude zrejme o stopéra Harryho Maguirea, o ktorého usiluje Manchester United, talentovaného Bena Chilwella by rád získal Arsenal Londýn.

"Ak máte dobrých hráčov, vždy je o nich záujem a v mužstve je veľa skvelých futbalistov. Jediné, čo môžem urobiť, je vytvoriť vhodné podmienky, aby chodili do práce s radosťou a cítili, že im môžem pomôcť zlepšovať sa," povedal Rodgers podľa agentúry AFP.

Zároveň však dodal, že ak hráči budú chcieť zmeniť klub, nebude im stáť v ceste: "Niekedy hráč potrebuje vo svojom záujme zmenu, v takom prípade je to vždy otázka dohody."

Rodgers prevzal Leicester na začiatku marca a v troch zápasoch dvakrát zvíťazil. Leicester je na 10. mieste a v tíme panuje dobrá atmosféra.

"V súčasnosti sú všetci hráči spokojní a pracujú dobre. V tomto duchu chceme pokračovať. Vieme však ako táto hra funguje. Kluby neustále prichádzajú o hráčov, ale my chceme udržať všetky opory," dodal Rodgers.

Súvisiace články