Švajčiar Steven Zuber vyrovnáva po spornom momente na 1:1.
Švajčiar Steven Zuber vyrovnáva po spornom momente na 1:1. (Autor: TASR/AP)

Krásny gól Coutinha na výhru nestačil.

MS vo futbale 2018, E-skupina:

Brazília - Švajčiarsko 1:1 (1:0)

Góly: 20. Coutinho - 50. Zuber

ŽK: Casemiro - Lichtsteiner, Schär, Behrami. Rozhodovali: Ramos - Torrentera, Hernandez (všetci Mex.), 43 109 divákov.

Brazília: Alisson - Danilo, Silva, Miranda, Marcelo - Casemiro (60. Fernandinho), Paulinho (67. Augusto) - Willian, Coutinho, Neymar - Gabriel Jesus (79. Firmino)

Švajčiarsko: Sommer - Lichtsteiner (87. Lang), Schär, Akanji, Rodriguez - Behrami (71. Zakaria), Xhaka - Shaqiri, Džemaili, Zuber - Seferovič (80. Embolo)

MOSKVA. Brazília v nedeľňajšom dueli E-skupiny na MS vo futbale 2018 v Rusku iba remizovala so Švajčiarskom 1:1.

Päťnásobných svetových šampiónov poslal v Rostove do vedenia v 20. minúte krásnou strelou Philippe Coutinho, krátko po prestávke vyrovnal hlavou po rohu Steven Zuber.

Brazílčania vo svojom otváracom súboji na MS nezvíťazili prvýkrát po štyroch dekádach, naposledy na svetovom šampionáte v roku 1978 v prvom súboji len remizovali so Švédmi 1:1.

Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Brazília - Švajčiarsko: fotogaléria

18.6.2018

Brazília je ďalším favoritom, ktorý vo svojom úvodnom šampionáte zaváhal - body stratili aj Argentína či Nemecko.

V piatok 22. júna o 14.00 nastúpi Brazília v Petrohrade proti Kostarike, Srbsko si v ten istý deň v súboji dvoch európskych tímov zmeria sily so Švajčiarskom (20.00, Kaliningrad).

V prvom zápase skupiny Srbsko zdolalo Kostariku 1:0.

Hlasy po zápase:

/zdroj: FIFA, DPA/

Vladimir Petkovič, tréner Švajčiarska: "Dúfam, že ľudia nás teraz začnú brať vážne. Niekedy nás podceňujú a myslím si, že to je škoda. Dnes sme však ukázali, že tento tím si verí, v rovnakom nasadení budeme hrať aj proti Srbsku."

Hrali sme to, na čom sme sa dohodli v šatni. Ukázala sa zrelosť nášho mužstva.

Yann Sommer, brankár Švajčiarska

Tite, tréner Brazílie: "Samozrejme, nie som spokojný. Chceli sme zvíťaziť. Utvorili sme si tlak, ale nedokázali sme to dotiahnuť do úspešného konca naše šance. V budúcnosti musíme byť dôslednejší."

Philippe Coutinho, stredopoliar Brazílie: "Také sú majstrovstvá sveta. Prvý zápas na nich je vždy ťažký. Švajčiari veľmi dobre bránili, nevedeli sme sa dostať cez ich zhustený obranný val. Mrzí nás, že sme nezískali tri body. Nezostáva nám nič iné, len sa sústrediť na ďalšie dva zápasy."

Yann Sommer, brankár Švajčiarska: "Hrali sme to, na čom sme sa dohodli v šatni. Ukázala sa zrelosť nášho mužstva. Brazílčania boli favoriti, ale my sme verili, že im môžeme uchmatnúť nejaký bod. Naša taktika slávila úspech."

Stručný priebeh zápasu:

I. polčas:

Očakávaný tlak Brazílie sa nekonal, Švajčiari prežili úvod stretnutia bez ujmy. Mali však aj kus šťastia pri zaváhaní stopéra Schära, ktorému sa lopta vo vlastnej päťke zamotala medzi nohami a Paulinho ju neusmernil do bránky.

V 20. minúte už bol Sommer bezmocný proti výstavnej strele Coutinha, ktorý loptu zakrútil pravačkou a tá sa od žrde odrazila za bránkovú čiaru - 1:0.

Švajčiari sa prizerali futbalovému umeniu Brazílčanov, ktorí kontrolovali priebeh zápasu, v ofenzíve však miestami zvolili exhibičné riešenia namiesto priamočiarosti. V nadstavenom čase po rohu nebezpečne hlavičkoval Silva, lopta tesne preletela nad brvnom.

II. polčas:

Švajčiari nečakane udreli v 50. minúte, keď si Zuber po rohu Shaqiriho pomohol postrčením Mirandu a poslal loptu hlavou do siete - 1:1. Reklamácie hráčov Brazílie rozhodca nezobral do úvahy a gól uznal.

Švajčiari vycítili šancu prekvapiť obrovského favorita na zisk titulu, ktorý sa po vyrovnaní snažil zvýšiť útočnú aktivitu, ale jeho úsilie neprinášalo úspech.

Neymarovi znepríjemňovali pobyt na ihrisku tvrdé zákroky švajčiarskych hráčov, v 70. minúte však brazílska hviezda predviedla svoje umenie prihrávkou do šestnástky na voľného Coutinha, no ten vypálil nepresne a druhý gól v zápase nepridal.

Brazílii chýbal prekvapivý moment, ktorým by jej hráči prelomili pevnú defenzívu súpera. Neujali sa ani obrovské šance Neymara, Firmina a Mirandu v závere, keď juhoamerický tím vystupňoval tlak.

Švajčiari tak po Mexičanoch dosiahli aj s poriadnou dávkou šťastia druhý prekvapivý výsledok nedeľňajšieho programu.

Online prenos: Brazília - Švajčiarsko (MS vo futbale 2018, E-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina E 2017/2018
17.06.2018 o 20:00
Brazília
1:1
(1:0, 0:1)
90+7 minúta
Ukončený
Švajčiarsko
Prehľad
Góly: 20. Coutinho – 50. Zuber. ŽK: 47. Casemiro (BRA) – 31. Lichtsteiner (SUI), 65. Schär (SUI), 68. Behrami (SUI). Rozhodca: Ramos – Torrentera, Hernández (všetci Mexiko).
Z našej strany je to na dnes všetko. Na konci je i štvrtý deň 21. majstrovstiev sveta vo futbale. Tešíme sa na vás zajtra.
Duel medzi Brazíliou a Švajčiarskom sa skončil zmierlivo, obidva tímy si do tabuľky E-skupiny pripísali jeden bod. Kanárici po polčase viedli, ale Švajčiarom sa podarilo vyrovnať krátko po zmene strán zásluhou hlavičky Zubera. Favorit stretnutia mohol strhnúť víťazstvo na svoju stranu, v závere mal k dispozícii tri dobré príležitosti, ale ani Roberto Firmino, ani Miranda a ani Renato Augusto sa nepresadili.
90+7
Koniec zápasu.
90+6
90+6
importantNeskutočný záver duelu! Zo strany Neymara sme očakávali priame zakončenie na bránu. Rozhodol sa však pre center, po ktorom mal rozhodujúci gól na kopačke Renato Augusto. Švajčiarom však zachránil cennú remízu skvelý defenzívny zákrok stopéra Fabiana Schära!
90+5
Neymar to v záverečnej minúte nadstaveného času zobral na seba, pri postrannej čiare sa zbavil dvoch protihráčov, potom loptu naviedol na os a získal priamy kop po faule striedajúceho Zakariu.
90+4
Marcelo pokryl pas na Shaqiriho a Brazílčania môžu rozbehnúť možno poslednú ofenzívnu iniciatívu v zápase.
90+3
Nedovolený zákrok v strede poľa na Džemailiho. Švajčiari sa nebudú nikam ponáhľať.
90+2
Švajčiari prežili dva kritické momenty za sebou a živia nádej na úspešný vstup do šampionátu.
90+1
90+1
importantĎalšia obrovská šanca Brazílie ostala nevyužitá! Po rohovom kope sa v netypickej pozícii zakončovateľa ocitol stopér Miranda, ktorého strela len tesne minula pravú žrď švajčiarskej brány!
90
Nadstavuje sa päť minút.
90
90
importantBrazílčania boli v závere riadneho hracieho času zápasu blízko k druhému presnému zásahu! Neymar posadil loptu na hlavu Roberta Firmina, ten dobre zakončil, mohol sa stať hrdinom, ale radosť mu zmaril výborný zákrok Yanna Sommera!
90
Neymar si vypýtal faul od Langa. V poslednej minúte riadneho hracieho času môže Neymar centrovať zo štandardnej situácie do pokutového územia.
89
Na druhej strane vyskúšal strelecké šťastie Xherdan Shaqiri, ktorého volej však letel len na tribúnu.
88
88
importantWillian vyprodukoval pekný center z pravej strany, Neymar sa dostal do hlavičkového zakončenia, ale loptu nasmeroval len do stredu švajčiarskej brány, kde bol pripravený Yann Sommer.
87
changeStriedanie v tíme Švajčiarsko: z ihriska odchádza Stephan Lichtsteiner, prichádza Michael Lang.
86
Kapitán Švajčiarska Stephan Lichtsteiner je opäť na zemi a v zápase nebude môcť pokračovať.
85
Čerstvý Breel Embolo vnikol do pokutového územia Brazílie, snažil sa prekabátiť Mirandu, ale skúsený stopér a obranný parťák Milana Škriniara z Interu Milána, si skúsene poradil.
83
Švajčiari majú k dispozícii autové vhadzovanie na súperovej polovici. To, že držia hru v tejto fáze zápasu ďaleko od vlastnej brány, im len a len vyhovuje.
82
82
Novic na trávniku Roberto Firmino sa po príchode na trávnik uviedol nepresným streleckým pokusom.
81
Brazílski fanúšikovia na tribúnach dávajú najavo svoju nevôľu, ale hlavný rozhodca stretnutia prerušil hru po páde Stephana Lichtsteinera na trávnik.
80
changeStriedanie v tíme Švajčiarsko: z ihriska odchádza Haris Seferović, prichádza Breel Embolo.
79
79
changeStriedanie v tíme Brazília: z ihriska odchádza Gabriel Jesus, prichádza Roberto Firmino.
77
Zakončenie v podaní Neymara zo zhruba dvadsiatich metrov smerovalo k pravej žrdi švajčiarskej svätyne. Jej strážca Sommer išiel na zem a predviedol úspešný zákrok.
76
Fernandinho nepatrí medzi vychýrených strelcov, ale teraz pred sebou videl voľný priestor a tak to vyskúšal. Jeho ďalekonosné zakončenie však mohlo nechať Yanna Sommera pokojným, keďže mu chýbala presnosť.
75
Neymar individuálnym spôsobom neuspel, Shaqiri si následne dokázal vypýtať faul a pri lopte tak budú švajčiarski futbalisti.
74
74
Do hry sa chystá aj Roberto Firmino, útočník Liverpoolu bude posledným hráčom Brazílie, ktorý do duelu zasiahne z lavičky.
73
importantRenato Augusto poslal loptu do šestnástky Gabrielovi Jesusovi, ten po kontakte s Manuelom Akanjim spadol na trávnik a dožadoval sa penalty. Hlavný arbiter Ramos však mal na situáciu opačný pohľad.
73
Rýchly brejk Švajčiarov, Shaqiri pripravil streleckú parketu pre Džemailiho, ktorý v tiesni vyprodukoval síce presné, ale nedôrazné zakončenie.
72
Menej ako dvadsať minút riadneho hracieho času má Brazília, aby strhla vedenie na svoju stranu.
71
changeStriedanie v tíme Švajčiarsko: z ihriska odchádza Valon Behrami, prichádza Denis Zakaria.
70
70
importantCoutinho si spracoval hruďou prihrávku z pravého krídla, tým sa zároveň aj zbavil Lichtsteinera, z vnútra šestnástky pohotovo zakončil, ale nepridal druhý gólový moment! Lopta mu skĺzla po pravačke, nabrala opačný falš a skončila ďaleko od troch žrdí Sommera.
69
Neymar odcentroval z ľavej strany na zadnú žrď, na jeho pas si nabiehal Willian, ale k lopte ho nepustil defenzívny zákrok hlavou zo strany Ricarda Rodrígueza.
68
yellowCardNeymar obeťou ďalšieho faulu. K zemi ho poslal Valon Behrami a aj on sa pridal medzi hráčov so žltou kartou z dnešného stretnutia.
67
changeStriedanie v tíme Brazília: z ihriska odchádza Paulinho, prichádza Renato Augusto.
67
Willian sa teraz pokúsil dvakrát o zakončenie. Prvé zablokovala švajčiarska defenzíva, druhé smerovalo len medzi divákov, ktorí sú za bránou Sommera.
66
Ťažko povedať, či to Neymar takto zamýšľal alebo mu center z priameho kopu nevyšiel. V každom prípade, jeho prízemný pas nepriniesol úspech.
65
yellowCardNeymar sa rýchlou kľučkou zbavil Fabiana Schära, ktorý zatiahol za ručnú brzdu a zastavil brazílske ofenzívne eso faulom na žltú kartu.
64
Po nepresnej prihrávke Gabriela Jesusa sa Švajčiari presunuli do útoku. Z ľavej strany sa o center pokúšal Ricardo Rodríguez, ale trafil len Williana.
63
Ofenzívne snaženie kanárikov sa skončilo bez nejakého zaujímavejšieho momentu.
62
Po nedovolenom zákroku v strede poľa v podaní Švajčiarov sú pri lopte Brazílčania.
61
Veľká nepresnosť z dielne Marcela. Ľavý bek Realu Madrid preniesol hru na opačnú stranu, ale do prihrávky dal priveľa razancie a Danilo už nemal šancu zachytiť loptu na hracej ploche.
60
Zmena na poste defenzívneho záložníka. Casemiro už mal na konte žltú kartu, takže tréner Tite asi nechcel riskovať jeho prípadné vylúčenie. Predsa len, hráč na poste stredovej šestky sa dostáva často do osobných súbojov.
60
changeStriedanie v tíme Brazília: z ihriska odchádza Casemiro, prichádza Fernandinho.
59
Behrami sa vrátil na trávnik po problémoch s kolenom a pokračuje v zápase. Brazílska lavička chystá prvé striedanie.
58
58
Švajčiarske mužstvo si dokázalo poradiť s dvomi rohovými kopmi Brazílie za sebou.
57
importantCoutinho sa pokúšal o dve strely, obe boli zblokované. Akcia Brazílie pokračovala, Neymar po kľučke vystrelil zvnútra pokutového územia do bočnej siete. Jeho zakončenie však bolo tečované.
56
Shaqiriho center z pravej strany mal nájsť Seferovića, ale stal sa len jednoduchou korisťou brankára Alissona.
55
Behrami odišiel za postrannú čiaru. Uvidíme, či sa vráti do hry. Brazília zatiaľ môže kombinovať na útočnej polovici.
54
Zdravotné problémy hlási skúsený záložník Valon Behrami. To by bola obrovská strana pre švajčiarsky tím, ak by bývalý spoluhráč Mareka Hamšíka z Neapola už nemohol ďalej pokračovať v hre.
53
Pre nezainteresovaných priaznivcov sa nič lepšie nemohlo stať. Zápas je otvorený, budeme zvedaví na odpoveď Brazílčanov.
51
Brazílski hráči ešte reklamovali u hlavného rozhodcu Ramosa z Mexika, že Zuber si pri vytváraní priestoru na hlavičkové zakončenie pomohol faulom na Mirandu. Útočný faul sa však nepískal.
50
50
goalŠvajčiarsko dalo gól! Skvelý vstup Švajčiarov do druhého polčasu! Xherdan Shaqiri poslal center od rohovej zástavky do pokutového územia Brazílie, zvnútra päťky hlavičkoval úplne osamotený STEVEN ZUBER a prekonal v tejto situácii bezmocného Alissona!
49
Dobrá akcia Švajčiarov, na ktorej konci bola snaha Seferovića o prienikovú prihrávku do šestnástky. Myšlienka výborná, i jej realizácia bola obstojná, ale posledné slovo mal Marcelo, ktorý zachytil loptu.
48
O druhý nedovolený zákrok v krátkom časovom slede na 32-ročného stredopoliara Džemailiho sa postaral Miranda.
47
47
yellowCardWillianovi nevyšla prihrávka na Casemira, ktorý následne na žltú kartu fauloval Džemailiho.
46
Tite ani jeho trénersky náprotivok na švajčiarskej lavičke Vladimir Petkovič počas polčasovej prestávky neurobili zmenu v zostavách. Druhé dejstvo otvorilo nepresné zakončenie Blerima Džemailiho.
46
Začal sa druhý polčas.
Prvé dejstvo druhého súboja skupiny E medzi juhoamerickým zástupcom Brazíliou a európskym mančaftom Švajčiarskom prinieslo jediný presný zásah. Kanárikov dostal do vedenia v dvadsiatej minúty nádherným gólom Philippe Coutinho.

Brazília sa v úvodnej štyridsapäťminútovke nehrnula bezhlavo dopredu, najmä po vsietenom góle často dbala skôr na defenzívu a správnu organizáciu hry. Švajčiari predviedli niekoľko ofenzívnych náznakov, ale zatiaľ majú problém s finalizáciou útokov.
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+3
V samom závere polčasu ešte dostali Švajčiari k dispozícii jednu štandardnú situáciu. Posledným mužom, ktorý sa po nej dotkol lopty, bol vo vzduchu úspešne pracujúci brankár Alisson.
45+2
45+2
importantV druhej minúte nadstaveného času mohol prísť druhý gólový úder kanárikov. Na center od rohovej zástavky si výborne naskočil Thiago Silva, jeho hlavička preletela niekoľko centimetrov ponad hornú konštrukciu Sommerovej svätyne!
45+1
Marcelo sa snažil odcentrovať z ľavej strany cez Stephana Lichtsteinera, ktorý loptu zrazil na rohový kop.
45
Posledná minúta riadneho hracieho času prvého polčasu. Pri lopte Brazílčania. Nadstavujú sa dve minúty.
44
Dlhý nákop z obrany až na hrot útoku sa ešte snažil dobehnúť Shaqiri, ale jeho snaženie bolo márne. Prihrávka bola príliš prudká na to, aby ju hráč Stoke City zachytil na hracej plochy.
43
Xherdan Shaqiri s centrom do pokutového územia Brazílie. Nenašiel však adresáta.
42
Veľmi pekne a rýchlo sa Brazílčania dostali do ofenzívy, Paulinho kolmicou vyzval Gabriela Jesusa, ktorý však z osobného súboja so stopérom Manuelom Akanjim vyšiel ako porazený. Kľúčový defenzívny súboj teraz zvládol mladík z Borussie Dortmund.
40
Seven Zuber zakončoval z dobrej pozície, strela mu však nesadla na pravačku tak, akoby si predstavoval, a trafil len Thiaga Silvu, ktorého lopta zasiahla do hlavy.
39
Brazília teraz necháva hrať Švajčiarov a sústredí sa na dobrú organizáciu hry.
38
importantRýchla kontra Švajčiarov sa skončila nepresnosťou Seferovića, ktorý chcel priťuknúť loptu pod seba na Xherdana Shaqiriho, ale k dobrému úmyslu nepridal úspešnú realizáciu. Z brejku, ktorý vyzeral nádejne, tak nakoniec nič nebolo.
36
Ricardo Rodríguez poslal center do stredu pokutového územia Brazílčanov. Operoval tam Haris Seferović, ale situáciu z pohľadu kanárikov vyriešil vo vzduchu Miranda.
35
34-ročný pravý bek Stephan Lichtsteiner odcentroval z pravej strany, ale našiel len kopačky jedného z brazílskych hráčov.
34
Valon Behrami síce potešil švajčiarskych priaznivcov v Rostove peknou prácou proti Neymarovi, ale následná akcia Švajčiarov sa skončila skôr, než sa vôbec začala.
33
importantPo výbornom centri Neymara od rohovej zástavky sa do zakončenia dostal Gabriel Jesus. Jeho hlavička nesmerovala medzi tri žrde, ale bola to nádejná situácia!
32
Štandardnú situáciu rozohral Neymar, ktorý poslal center pred Sommera. V pokutovom území vlastného tímu si dobre splnil defenzívne povinnosti hrotový hráč Seferović, ktorý odvrátil na rohový kop.
31
yellowCardKapitán švajčiarskeho tímu Stephan Lichtsteiner je prvým potrestaným hráčom tohto duelu. Za zásah do Neymarovej tváre videl opodstatnenú žltú kartu.
30
Máme za sebou dve tretiny prvého dejstva. Zatiaľ sme boli svedkami jedného presného zásahu, ktorého autorom je Philippe Coutinho.
29
Neymar sa individuálnym spôsobom ďaleko nedostal, s loptou totiž zašiel za postrannú čiaru. Švajčiari môžu útočiť, Brazília sa stiahla so všetkými hráčmi na vlastnú polovicu ihriska.
28
Ricardo Rodríguez sa dostal k centru z ľavej strany, nasmeroval ho na opačný koniec pokutového územia, kde skákal do vzduchu Stephan Lichtsteiner. Marcelo mu však znemožnil zakončenie.
27
Brazílsky tréner Tite využil krátku pauzu na udelenie taktických pokynov práve Casemirovi. Obaja aktéri predchádzajúceho stretu by mali byť v poriadku a pripravení pokračovať v ďalšom priebehu stretnutia.
26
Center Ricarda Rodrígueza z ľavej strany sa točil od brány. Hra je prerušená, po zrážke hlavami ležia na trávniku Casemiro a Fabian Schär. Obaja sú v opatere lekárskych personálov.
25
Haris Seferovič teraz možno mohol zakončovať z hranice pokutového územia, namiesto toho prihral Džemailimu, po ktorého snažení budú Švajčiari kopať roh.
24
Shaqiri ponúkol na pravom krídle loptu Lichtsteinerovi, ale z osobného súboja dvoch skúsených zadákov vyšiel úspešnejšie brazílsky stopér Miranda.
23
Paulinho odzbrojený švajčiarskou defenzívou. Helvéti pri lopte.
22
Neymara na poliacej čiare doslova prepadol zozadu Manuel Akanji, ale išlo o zákrok v rámci futbalových pravidiel.
21
Kanárici sa dostali do vedenia zásluhou jedného z najkrajších gólov v doterajšom priebehu ruského mundialu. Švajčiari sa pokúšali o okamžitú odpoveď, ale ich akcia nepriniesla ohrozenie Alissona.
20
20
goalBrazília dala gól! V dvadsiatej minúte sa brazílski priaznivci po prvý raz na 21. majstrovstvách sveta tešia z presného zásahu a bol to gól z kategórie nádherných! PHILIPPE COUTINHO zvolil technické zakončenie spoza pokutového územia a jeho utešená obaľovačka krásne zapadla k ľavej žrdi Sommerovej brány!
19
Rozvláčna kombinácia Švajčiarov sa skončila nepresnou priamočiarou prihrávkou. Pri lopte Brazílčania.
18
Švajčiari po niekoľkých minútach, ktoré patrili Brazílčanom, predvádzajú postupný útok po zemi.
17
Priamočiara akcia Brazílčanov s kolmicou Coutinha na Gabriela Jesusa. Mladý útočník následne poslal loptu pred bránku, kde sa jej po dobrej práci zmocnil Yann Sommer.
16
Štandardnú situáciu rozohral podľa očakávaní Neymar, ktorý sa pokúsil o priame ohrozenie Sommerovej svätyne, ale jeho strelu zastavil švajčiarsky múr.
15
Lopta je vo vzdialenosti zhruba tridsiatich metrov, na realizáciu priameho kopu sú pripravený Neymar s Marcelom.
14
Po faule na Neymara bude nasledovať štandardná situácia, z ktorej môžu Brazílčania predviesť aj priame zakončenia na bránu.
13
Ďalšia zaujímavá ofenzívna akcia Brazílie. Marcelo poslal do šestnástky Gabriela Jesusa, ktorý centrom na zadnú tyč nenašiel Williana.
11
11
importantObrovská šanca Brazílie na otvorenie skóre! Pripravili ju Coutinho s Neymarom, druhý menovaný predložil loptu do predbánkového priestoru, tam zaváhal stopér Fabian Schär, v príležitosti sa ocitol Paulinho, ktorého zakončenie minulo ľavú žrď Sommerovej svätyne! Opakované zábery odhalili, že Paulinhovej strele pomohol mimo tri žrde zákrok Sommera, hoci roh sa nepískal.
10
Švajčiari kombinovali na polovici súpera, ale k ničomu zásadnému sa nedostali. Pri lopte sú Brazílčania.
9
Rýchla akcia Brazílčanov sa premenila na postupnú kombináciu. Neymar sa snažil niečo vymyslieť v kooperácii s Gabrielom Jesusom, ale lopta sa odrazila len k členom švajčiarskej obrannej formácie.
8
Paulinho, ktorý sezónu 2017/18 strávil v FC Barcelona a získal španielsky ligový titul, sa vydal na ofenzívny výpad. V pokutovom území Švajčiarska sa však nedokázal presadiť.
7
S dlhým nákopom na hrotového útočníka Harisa Seferovića si vo vzduchu poradil Thiago Silva. Brazília však dlho loptu vo svojej moci neudržala.
6
A tá hneď aj prišla. Willian si na pravom krídle poradil s Ricardom Rodríguezom, dokázal cez neho poslať do šestnástky Brazílie prudký center, ktorý preletel popred bránu Švajčiarska bez toho, aby sa doň niekto vložil.
5
Marcelov ľahký oblúčik nenašiel adresáta, jeden zo švajčiarskych hráčov sa zmocnil lopty a rezolútne ju odpálil až k brazílskemu gólmanovi. Čakáme na prvú vážnejšiu ofenzívnu akciu kanárikov.
4
Nedovolený zákrok v podaní Švajčiarov. Brazílčania môžu rozohrávať a hrať s loptou na kopačkách.
3
importantO prvé nebezpečnejšie zakončenie zápasu sa postarali Švajčiari! Po rýchlom prechode do útoky našiel Xherdan Shaqiri prihrávkou v pokutovom území Blerima Džemailiho, ktorý pohotovo zakončil, ale keďže loptu netrafil ideálne, tá minula Alissonovu svätyňu.
2
Ricardo Rodríguez si dobre pokryl loptu telom, zozadu ho dostúpil Willian, ktorý však použil nedovolené prostriedky. Švajčiari mohli s loptou postupovať dopredu, ale ich ofenzívna akcia sa skončila nepresnosťou. Alisson bude odkopávať od brány.
1
Výkop zápasu obstarali Brazílčania, ktorí sú dnes vedení ako domáci tím a hrajú v typickej žlto-modrej kombinácii. Švajčiari nastúpili v červeno-bielom farebnom prevedení.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Brazília: Alisson – Danilo, Silva (C), Miranda, Marcelo – Paulinho, Casemiro, Coutinho – Willian, Jesus, Neymar.
Náhradníci: Cássio, Ederson – Luís, Geromel, Costa, Renato Augusto, Marquinhos, Fernandinho, Firmino, Taison, Fagner.

Švajčiarsko: Sommer – Lichtsteiner (C), Schär, Akanji, Ricardo Rodríguez – Behrami, Xhaka – Shaqiri, Džemaili, Zuber – Seferović.
Náhradníci: Mvogo, Bürki – Moubandje, Elvedi, Lang, Embolo, Freuler, G. Fernandes, Zakaria, Gavranović, Drmić, Djourou.

Rozhodca: Ramos – Torrentera, Hernández (všetci Mexiko).
Všetkým futbalovým priaznivcom želáme príjemný večer. Program štvrtého dňa 21. majstrovstiev sveta vo futbale uzavrie súboj skupine E medzi Brazíliou a Švajčiarskom, ktoré priblížime v tomto priamom prenose.

Brazília

Kanárici na majstrovstvách sveta

Brazília je jedinou futbalovou reprezentáciou sveta s účasťou na všetkých doterajších majstrovstvách sveta. Brazílčania zároveň držia rekord v počte celkových triumfov, prvenstvo oslavovali v rokoch 1958, 1962, 1970, 1994 a 2002. Ostatné tri svetové šampionáty im priniesli len piatu, šiestu a štvrtú priečku. Vrátia sa kanárici na vrchol v roku 2018?

Ako postúpili do Ruska?

V úvodných šiestich dueloch juhoamerickej kvalifikačnej časti viedol Brazíliu Carlos Dunga. Brazílska futbalová konfederácia (CBF) ho však po neúspechu na Copa América 2016 nahradila Titem. Brazílčania s novým koučom z ďalších dvanástich zápasov desať vyhrali a v dvoch remizovali. Dovedna získali 41 bodov a tabuľku juhoamerickej kvalifikácie ovládli s desaťbodovým náskokom pred druhým Uruguajom. Po domácom Rusku boli kanárici prvým mužstvom s miestenkou na 21. svetovom šampionáte.

Nominácia

brankári: Alisson Becker (AS Rím), Ederson (Manchester City), Cassio (Corinthians)

obrancovia: Thiago Silva, Marquinhos (obaja Paríž St. Germain), Miranda (Inter Miláno), Pedro Geromel (Gremio), Fagner (Corinthians), Danilo (Manchester City), Marcelo (Real Madrid), Filipe Luiz (Atletico Madrid)

stredopoliari: Casemiro (Real Madrid), Fred (Šachťar Doneck), Renato Augusto (Peking Kuo-an), Fernandinho (Manchester City), Willian (FC Chelsea), Philippe Coutinho, Paulinho (obaja FC Barcelona)

útočníci: Neymar (Paríž St. Germain), Gabriel Jesus (Manchester City), Roberto Firmino (FC Liverpool), Douglas Costa (Juventus Turín), Taison (Šachťar Doneck)

Švajčiarsko

Die Nati na majstrovstvách sveta

Švajčiari hrali na majstrovstvách sveta doposiaľ desaťkrát, v roku 1954 boli organizátorom šampionátu. Ich najväčším úspechom je štvrťfinálová účasť z rokov 1934, 1938 a 1954.

Zverenci Vladimira Petkovića, ktorý je trénerom Švajčiarska od roku 2014, bojovali o ruský mundial v kvalifikačnej skupine B. V desiatich stretnutiach získali 27 bodov. Jedinú prehru zaznamenali až v poslednom zápase, keď podľahli Portugalsku na jeho pôde 0:2. Tento nepriaznivý výsledok ich pripravila o priamy postup. V následnom barážovom dvojzápase si poradili so Severným Írskom celkovým skóre 1:0.

Nominácia

brankári: Yann Sommer (Borussia Mönchengladbach), Roman Bürki (Borussia Dortmund), Yvon Mvogo (RB Lipsko)

obrancovia: Stephan Lichtsteiner (Juventus Turín), Johan Djourou (Antalyaspor), Ricardo Rodríguez (AC Miláno), Fabian Schär (Deportivo La Coruňa), Michael Lang (FC Bazilej), Francois Moubandje (FC Toulouse), Manuel Akanji (Borussia Dortmund), Nico Elvedi (Borussia Mönchengladbach)

stredopoliari: Valon Behrami (Udinese Calcio), Xherdan Shaqiri (Stoke City), Gelson Fernandes (Eintracht Frankfurt), Blerim Džemaili (FC Bologna), Granit Xhaka (Arsenal Londýn), Steven Zuber (TSG 1899 Hoffenheim), Remo Freuler (Atalanta Bergamo), Denis Zakaria (Borussia Mönchengladbacg)

útočníci: Haris Seferovič (Benfica Lisabon), Josip Drmič (Borussia Mönchengladbach.), Breel Embolo (Schalke 04 Gelsenkirchen), Mario Gavranovič (Dinamo Záhreb)

Vzájomné zápasy

Dnešné stretnutie v Rostove bude druhou vzájomnou konfrontáciou Brazílie a Švajčiarska v rámci majstrovstiev sveta. V doteraz jedinom súboji týchto dvoch reprezentácii sa zrodila remíza 2:2. Bolo to na šampionáte v roku 1950.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Ďalší favorit zaváhal. Brazília iba remizovala so Švajčiarskom