Sobota, 10. apríla, 2021Meniny má Igor

Slovan má konkurenta. V Bratislave budú dva silné hokejové kluby

Prezident Capitals Bratislava Dušan Pašek ml. (vľavo) so športovým manažérom Júliusom Kovalom ml. (Autor: SITA)
Juraj Berzedi|7. aug 2019 o 18:10

Cieľom je hrať najvyššiu súťaž.

BRATISLAVA. V logu majú najznámejší monument hlavného mesta – Bratislavský hrad. Ich inšpiráciou je byť najsilnejším a najbojovnejším hokejovým klubom v hlavnom meste.

A to aj napriek tomu, že v meste budú mať konkurenciu v podobe silnej a tradičnej značky HC Slovan, ktorá sa s veľkou pravdepodobnosťou vráti do Tipsport ligy.

Bratislava Capitals bude hrať v tejto sezóne v prvej lige. Klub však ohlasuje veľké vízie a ciele.

"Prvým je postúpiť v tejto sezóne do najvyššej slovenskej súťaže," reagoval prezident klubu Dušan Pašek na stredajšej tlačovej konferencii.

Klub chce pracovať na troch hlavných pilieroch, ktorými sú kvalita, profesionalita a zábava pre všetkých.


Káder? Je to lepší extraligový priemer

Vysoké ambície potvrdzuje aj káder, na ktorom pracoval športový manažér Július Koval ml. a ktorý bude rovnakú funkciu zastávať aj v HC05 Banská Bystrica.

Na súpiske sú zväčša hráči s extraligovými skúsenosťami. Brankár Peter Hamerlík, obrancovia Karol Sloboda, Lukáš Bohunický či útočníci Marek Slovák, Tibor Varga a Dávid Buc budú nositeľmi kvality.

Hlavným trénerom je Peter Oremus, asistentom Michal Hudec, trénerom brankárov Roman Mega a kondičným trénerom Ján Kovačič.

"Na papieri sme už lepší extraligový priemer. Jasným cieľom je postúpiť, preto sme už teraz skladali extraligové mužstvo," priznal Hudec.

Minulú sezónu sa ako asistent trénera tešil z majstrovského titulu v Banskej Bystrici. Je rodákom z Bratislavy a v minulosti hrával za Slovan, s ktorým získal ako hráč štyri tituly.

Pre fanúšikov Slovana bol vždy veľkým srdciarom.

"V klube už so mnou ďalej nepočítali. Neskôr som dostal príležitosť trénovať v Slovane dorast, ale bolo to pre mňa ešte priskoro," naznačil 39-ročný Hudec.

O divákov zabojujú so Slovanom

Na štadión Ondreja Nepelu bude po dlhšom čase chodiť opäť pravidelne. Vedenie Bratislava Capitals má záujem hrávať tam domáce zápasy.

"Dohoda zatiaľ funguje na základe objednávok, no zároveň prebiehajú rokovania
s mestom o nájomnej zmluve," prezradil Pašek.

Dva kluby z jedného mesta budú bojovať aj o priazeň divákov. Kým Slovan má dlhoročné fanúšikovské zázemie, na zápasy HC Bratislava, ktorý bol predchodcom súčasného klubu, chodilo v minulej sezóne priemerne 300 ľudí na zápas.

"Chceme prilákať všetkých divákov, bez ohľadu na to, odkiaľ pochádzajú. V prvej sezóne budeme hrať v iných súťažiach. Veríme, že v ďalšej už v rovnakej. Slovan berieme a budeme brať ako našu konkurenciu," dodal prezident klubu.

HC Bratislava vznikol v roku 2015. Pred týmto ročníkom prebral klub Bratislava Capitals na seba všetky záväzky predchodcu.

"Ešte pracujeme na ich vyrovnaní. Nejaké sme už splatili a ostatné dotiahneme v najbližšom období," naznačil Pašek.

Slovák: Môžem byť pri niečom veľkom

Sezónny rozpočet na platy hráčov je do 500-tisíc eur. Podobná suma je v prvej slovenskej lige unikátom. Dokonca aj viaceré extraligové kluby ju môžu len ticho závidieť.

"Ak chcete získať do prvej ligy hráča s extraligovými skúsenosťami, podmienky nemôžu byť na prvoligovej úrovni," myslí si útočník Marek Slovák.

Takmer celú kariéru pôsobil v slovenskej Extralige. Posledné roky bol ťahúňom Nitry. To, že teraz pôjde do nižšej súťaže, neberie ako krok späť.

Marek Slovák (vľavo) si zahrá aj za Banskú Bystricu. (Autor: SITA)

"Povedali mi, že môžem byť pri zrode niečoho veľkého. Tento projekt je pre mňa výzvou, ktoré mám v živote rád," prezradil 30-ročný útočník.

S Nitrou sa vlani dostal až do finále, kde prehral s Banskou Bystricou. V rodnom meste bol obľúbencom fanúšikov. Aj preto bol jeho koniec v Nitre prekvapením.

"Tréner Andrej Kmeč mal záujem, aby som ostal. Vedenie klubu mi však naznačilo, že so mnou neráta. Aspoň nie tak, ako by som si predstavoval," uviedol Slovák.

Na tlačovej konferencii vedľa neho sedeli aj dvaja bratislavskí rodáci – obranca Karol Sloboda a útočník Tibor Varga.

"Od vedenia sme dostali korektné ponuky, ktoré nás presvedčili. Vieme, že to myslia vážne a nie je to krátkodobá záležitosť," tvrdí Varga.

Káder Bratislava Capitals:

brankári: Peter Hamerlík, Matej Gajan, Matej Mega, obrancovia: Karol Sloboda, Lukáš Bohunický, Matej Bača, Ivan Jankovič, Vladimír Lukáčik, Matúš Juriga, Ryan Martinelli, útočníci: Félix Petrinec, Tibor Varga, Róbert Varga, Marek Slovák, Dávid Buc, Marcel Holovič, Denis Hudec, Martin Kalináč, Filip Surovka, Michal Šálka, Erik Smolka, Patrik Danišovský, Eric Selleck. realizačný tím: Peter Oremus, Michal Hudec, Roman Mega, Ján Kovačič.

Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články