Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Brankárska legenda Hearts chváli Kella

SITA|22. feb 2011 o 14:01

Legendárny gólman škótskeho prvoligového futbalového klubu FC Heart of Midlothian Henry Smith pochválil súčasnú brankársku jednotku edinburského mužstva Mariána Kella za dôkladnú prípravu na pokutové kopy.

EDINBURGH.

Ako je známe, slovenský reprezentant uspel v štyroch súbojoch s exekútormi penált v rade. Naposledy neumožnil 28-ročný rodák z Gelnice vyrovnať Davidovi Goodwillovi z Dundee United v nadstavenom čase sobotňajšieho ligového duelu (Hearts zvíťazili 2:1, pozn.).

"Bol to dôležitý zákrok na konci duelu, ktorý nás zachránil od straty dvoch bodov. Marián si dobre vybral stranu, no exekútor penalty sa mi nezdal byť celkom sebaistý. Ako bývalý gólman viem, že je dôležité naštudovať si čo najviac informácií o hráčoch súpera, ktorí zvyčajne zahrávajú pokutové kopy. Ak sa dobre pripravíte, vaše šance na úspech sa zvýšia. Som presvedčený, že Marián nič nezanedbá ani pred sobotňajším duelom na pôde Aberdeenu," povedal Smith, ktorý za Hearts v rozpätí rokov 1981 - 1996 odchytal 476 duelov, pre portál Sport.scotsman.com.

"Bol som sa osobne pozrieť na väčšine našich domácich zápasov v tejto sezóne a musím povedať, že Kello sa od svojho príchodu do klubu neuveriteľne zlepšil. Pamätám si, že najprv mal problém s udržaním výkonnosti. Absolvoval jedno dobré stretnutie, v ďalších sa mu už ale príliš nedarilo. Je evidentné, že na sebe v tomto smere tvrdo zapracoval," uviedol bývalý škótsky reprezentant Smith a dodal: "Stále existuje priestor na zlepšenie. Myslím si, že by mohol viac komunikovať s obrancami. Na brankára je však stále relatívne mladý a určite sa ešte zlepší."

Súvisiace články