Brandt Clarke na Slovensku končí, vracia sa za more

Oh My Hockey|22. mar 2021 o 07:42

Obranca Brandt Clarke bol ako potenciálna draftová jednotka lákadlom už od príchodu. Na Slovensku talent jeho kalibru nehráva každý rok. Žiaľ, po 26 zápasoch v drese Nových Zámkov sa jeho čas pod Tatrami naplnil. Informuje o tom web hockeyslovakia.sk.

Začiatok angažmánu možno nenaplnil očakávania verejnosti, ale Clarke sa postupom času dostal do pohody. Išlo o jeho prvú skúsenosť s profesionálnym hokejom a, ako hovorí, je to oproti juniorke veľký skok. „Pred príchodom do Nových Zámkov som hral juniorskú OHL, preto prechod medzi seniorov bol doslova šokom. Prekvapila ma rýchlosť, nasadenie v hre i kvalita hráčov. Musel som si zvyknúť, že súboje sú oveľa tvrdšie, súperi silnejší a hrajú fyzickejšie," povedal pre hockeyslovakia.sk.

Nakoniec sa však Clarke posunul až do prvej obrannej formácie. Pravidelne dostával vysoký ice-time a anabázu na juhu Slovenska zavŕšil 15 (5+10) bodmi v 26 stretnutiach. Rozlúčil sa asistenciou v zápase proti Slovanu Bratislava.

Budúcnosť Clarka je trochu neistá. Buď sa objaví v juniorskej OHL v drese klubu Barrie Colts, alebo sa bude pripravovať s reprezentačnou osemnástkou.

„Na jednej strane by som rád zostal v Nových Zámkoch, na strane druhej ma čakajú povinnosti v Kanade. Budem ešte hovoriť so zástupcami Hockey Canada, ako to bude s kempom a všetkým okolo,“ doplnil 18-ročný talent. V máji ho čakajú majstrovstvá sveta do osemnásť rokov.

V preddraftovom rankingu Oh my Hockey sa Clarke nachádza na druhom mieste za prvým Owenom Powerom. Špičkové portály ho zaraďujú od prvého do siedmeho miesta.

Nachádzate sa tu: