Historický okamih v bowlingu. Slovensko má prvé medaily z majstrovstiev sveta

Slovenskí juniorskí reprezentanti v bowlingu Šimon Jaroš a Martin Malcho
Slovenskí juniorskí reprezentanti v bowlingu Šimon Jaroš a Martin Malcho (Autor: slovakbowling.sk)
TASR|21. júl 2024 o 09:26

Slovenskí juniori získali bronz.

INČCHON. Slovenskí juniorskí reprezentanti v bowlingu Šimon Jaroš a Martin Malcho získali na MS v kórejskom Inčchone bronzové medaily v súťaži dvojíc.

Ide o prvý medailový úspech na MS v slovenskej histórii.

V súboji o postup do finále Slováci nestačili na súperov z Nemecka 0:2 (141:242, 234:238 bodov) a umiestnili sa na konečnom treťom mieste spolu s Čechmi.

"Veľmi si vážim chlapcov a to, aký skvelý kolektív sme. Nezlomili nás ani slabšie výkony a vždy sme dokázali zabojovať. Úspešne sme reprezentovali Slovenský bowlingový zväz (SBwZ) a Slovensko, o čom svedčí fakt, že prinášame bronzové medaily a sme šiesty najlepší tím sveta.

Myslím, že tento úspech si uvedomíme všetci až neskôr," uviedol reprezentačný tréner Costas Mitsingas v tlačovej správe SBwZ.

V súťaži štvorčlenných družstiev skončili slovenskí reprezentanti Dávid Barak, Šimon Hrušovský, Šimon Jaroš a Martin Malcho na 6. mieste. MS juniorov v bowlingu sa konali od 7. do 18. júla 2024.

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Historický okamih v bowlingu. Slovensko má prvé medaily z majstrovstiev sveta