+ 6:15,1 min

(2)

Mária Remeňová

nedokončila

HOCHFILZEN. Švédska biatlonistka Elvira Öbergová sa po výbornom výkone stala víťazkou stíhacích pretekov na 10 km v rakúskom Hochfilzene.

Na strelnici chybovala len pri úvodnej položke. Zvyšné tri zvládla bezchybne a pripísala si ôsme individuálne víťazstvo v pretekoch Svetového pohára.

O svojom prvenstve rozhodla na záverečnej streľbe.

Tam prišla bok po boku s Nórkou Ingrid Landmark Tandrevoldovou, tá však mala veľké problémy so zbraňou a odstrieľala oveľa pomalšie.

Víťazka šprintu napokon neudržala ani druhú priečku, vo finiši ju predstihla Lena Häckiová-Grossová, ktorá dosiahla životný úspech. Švajčiarka bola predtým na pódiu len v roku 2019 - v "stíhačke" v Annecy brala bronz.

Prvých päť pretekárok v cieli malo zhodne jednu streleckú chybu, na šieste miesto sa z 20. posunula vďaka nule na strelnici Hanna Öbergová. Doterajšia líderka SP Francúzka Lou Jeanmonnotová skončila až trinásta.

Z dvojice Sloveniek došla do cieľa len Ema Kapustová, ktorá obsadila 55. miesto s viac ako šesťminútovým mankom. Jej krajanka Mária Remeňová bola predstihnutá o jedno kolo a teda predčasne stiahnutá z trate.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Švajčiarka dosiahla životný úspech, Remeňovú predčasne stiahli z trate