46.

Ivona Fialková

+ 4:36,1 min

(6)

KONTIOLAHTI. Francúzska biatlonistka Julia Simonová zvíťazila v stíhacích pretekoch 1. kola Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti.

Po sobotňajšom šprinte sa pritom umiestnila na šestnástom mieste. Na Svetovom pohári si pripísala trináste pódium a piate prvenstvo.

Na pódiu v Kontiolahti ju dopĺňajú Talianka Dorothea Wiererová a Švédka Elvira Öbergová. Štvrtá skončila Lisa Vittoziová z Talianska a zvýšila svoj náskok na čele celkového poradia.

Medzi špicu sa posunuli aj Češka Markéta Davidová (22. v sobotu) a najlepšie vyšli stíhacie preteky Caroline Colombovej z Francúzska (24.).

V akcii boli aj dve Slovenky Paulína Bátovská Fialková a jej sestra Ivona Fialková. Paulína klesla o štyri priečky na 30. pozíciu, Ivona nebodovala.

Priebeh stíhacích pretekov v Kontiolahti:

Dvadsaťosemročná Lisa Theresa Hauserová odštartovala s náskokom 17 sekúnd pred Taliankou Vittoziovou, no ten stratila po prvej položke, keď raz minula.

Naopak, vedúca žena celkového poradia Svetového pohára nezaváhala na strelnici a dostala sa na prvé miesto.

Na trati ju však dostihla Elvira Öbergová zo Švédska, ktorá odštartovala dvanásta, no v prvom kole bola najrýchlejšia.

Vittoziová bola stopercentná aj na druhej ležke, ale na čele sa k nej pridala štvorica súperiek, Elvira Öbergová sa prepadla po chybe na 9. priečku.

Po prvej stojke vypadla z prvej skupiny len Hauserová, ktorá dvakrát zaváhala a na prvé miesto sa dostala Francúzka Simonová.

Tá neurobila chybu ani na záverečnej položke a spolu s Taliankou Wiererovou zostali v hre o víťazstvo.

Simonová potvrdila bežeckú formu a posunula sa zo 16. miesta v šprinte až na najvyššiu pozíciu.

Bátovská Fialková vyštartovala z 26. miesta, jej sestra Ivona vyrazila zo 41. pozície.

Bátovská Fialková zaznamenala jednu chybu na prvej ležke, no druhú zvládla bezchybne a posunula sa o osem miest vyššie oproti šprintu.

Jej sestra netrafila na dvoch položkách dokopy štyrikrát a pohybovala sa v šiestej desiatke výsledkovej listiny.

Bátovská Fialková pridala pri streľbe v stoji po dve chyby, no napriek tomu obsadila 30. miesto a pripísala si 11 bodov do celkového hodnotenia, jej sestra musela absolvovať dohromady až šesť trestných kôl a skončila 46.