3.

Emilien Jacquelin

Francúzsko

+1:13,9 Min. (3)

HOCHFILZEN. Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö zaznamenal vo Svetovom pohári štvrté víťazstvo za sebou.

V nedeľu suverénne triumfoval v stíhacích pretekoch mužov na 12,5 km v rakúskom Hochfilzene a upevnil si post lídra seriálu.

Na druhú priečku odsunul krajana Sturlu Holma Laegreida s odstupom 47,9 sekundy, tretú skončil Francúz Emilien Jacquelin (+1:13,9). Slováci sa do stíhačky neprebojovali.

Najlepší traja si v nedeľu zopakovali umiestnenie na pódiu z piatkového šprintu, Laegreid si akurát vymenil pozíciu s Jacquelinom. J. T. Bö mal na štarte k dobru 43 sekúnd, na strelnici urobil na štyroch položkách dve chyby a preteky vyhral s prehľadom systémom štart-cieľ.

Bolo to pre neho 56. individuálne prvenstvo v SP. Na trati nedovolil prenasledovateľom pomýšľať na najvyšší stupienok, boj o druhú pozíciu bol už od prvého úseku v rukách jeho krajana Laegreida, ktorý mal na konte rovnako dva nepresné výstrely.

Za Jacquelinom skončil štvrtý jeho krajan Quentin Fillon Maillet, na piatu priečku sa z 22. pozície na štarte vyšvihol švajčiarsky reprezentant Niklas Hartweg.

Seriál SP sa presunie na budúci týždeň do francúzskeho strediska Annecy Le Grand-Bornand, muži tam budú mať najbližšie vo štvrtok súťaž v šprinte na 10 km.

Poradia v SP

Celkové poradie v SP (5 z 21): 1. J. T. Bö 389 b., 2. Laegreid 325, 3. Jacquelin 253, 4. Samuelsson 199, 5. Ponsiluoma 194, 6. Hartweg 189.

Poradie v stíhačke (2 zo 7): 1. J. T. Bö 180 b., 2. Laegreid 150, 3. Jacquelin 120.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Súperi nemohli na výhru ani pomyslieť. Bö ovládol suverénne aj stíhačku