76.

Tomáš Sklenárik

+ 3:23,3 min.

(2)

ANNECY. Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö zaznamenal piate víťazstvo za sebou v pretekoch Svetového pohára.

Po triumfoch v šprinte na úvodnom podujatí v Kontiolahti a potom v rakúskom Hochfilzene nenašiel premožiteľa v najkratšej disciplíne ani vo francúzskom Annecy. Vo štvrtkovom šprinte na 10 km predviedol čistú streľbu a v cieli mal čas 22:52,2 minúty.

Slovák Michal Šima obsadil 40. miesto (+2:18,4 min.) a pripísal si jeden bod do hodnotenia SP.

Bö si upevnil pozíciu na čele celkového poradia SP i v hodnotení šprintu. Druhý finišoval ďalší Nór Sturla Holm Laegreid s odstupom 17,6 s a tretí skončil Nemec Roman Rees (+28,8 s).

Dvadsaťdeväťročný Bö ovládol preteky, obe streľby zvládol bez zaváhania a pripísal sa jubilejný 60. individuálny triumf v kariére.

Olympijský víťaz v najkratšej disciplíne zo ZOH v Pekingu mal aj najrýchlejší bežecký čas, druhý Laegreid stratil 27,8 s a tretí Emilien Jacquelin z Francúzska 28,2 sekundy.

Slovák Šima zvládol ležku bechybne, ale v stoji netrafil jeden terč. Na víťaza stratil 2:18,4 minúty, napriek tomu skončil na bodovanej 40. priečke.

Naopak Tomášovi Sklenárikovi sa nedarilo a po dvoch nepresných výstreloch skončil až na 76. pozícii a nepostúpil do sobotňajších stíhacích pretekov.