Damián Cesnek

Slovensko

+ 4:47,4 m

(5)

SOLDIER HOLLOW. Francúzsky biatlonista Eric Perrot sa stal víťazom sobotňajšieho šprintu na 10 km na podujatí 8. kola Svetového pohára v americkom Soldier Hollow.

Pripísal si premiérový triumf v kariére. Z dvojice Slovákov sa viac darilo Tomášovi Sklenárikovi, ktorý obsadil 63. priečku.

Damián Cesnek skončil na 100. mieste. Ani jeden z nich sa neprebojoval do stíhacích pretekov.

Perrot neurobil na strelnici jedinú chybu. Druhý skončil ďalší Francúz Emilien Jacquelin, ktorý zaostal o 3,9 sekundy s dvoma trestnými okruhmi a tretí bol bezchybný Nór Johan-Olav Botn.

"Sústredil som sa na streľbu, lebo som vedel, že sú ťažké podmienky. Nebýva u mňa zvykom, že zastrieľam čisto.

Som hrdý, že sa mi to podarilo," tešil sa Perrot, ktorý zariadil vôbec prvý triumf pre francúzsku mužskú reprezentáciu v sezóne.

Sklenárik bol po prvej bezchybnej streľbe na 26. mieste, no v druhom kole bežal pomalšie a po jednej chybe v stoji sa prepadal čoraz hlbšie.

Cesnekovi zmarili šancu na lepší výsledok dve chyby v ľahu a potom v stoji netrafil trikrát. Po tomto nezdare napokon uzavrel výsledkovú listinu.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Na postup mu chýbali len tri sekundy. Sklenárik podal najlepší výkon sezóny