Christiansen sa po dvoch rokoch opäť dočkal. Čech Krčmář skončil tesne za pódiom

Vetle Sjastad Christiansen. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. dec 2021 o 16:20 (aktualizované 5. dec 2021 o 17:32)

Nór štartoval v stíhacích pretekoch z piateho miesta.

Svetový pohár v biatlone - Östersund (Švédsko)

Muži - stíhacie preteky:

1.

Vetle Sjastad Christiansen

Nórsko

30:14,8 min (1)

2.

Sebastian Samuelsson

Švédsko

+ 9,8 s (4)

3.

Emilien Jacquelin

Francúzsko

+ 11,0 s (3)

4.

Michal Krčmář

Česko

+ 51,5 s (1)

5.

Tero Seppälä

Fínsko

+ 52,1 s (1)

6.

Simon Eder

Rakúsko

+ 52,2 s (0)

ÖSTERSUND. Nórsky biatlonista Vetle Sjastad Christiansen zvíťazil v prvých stíhacích pretekoch nového ročníka Svetového pohára.

Vo švédskom Östersunde spravil na strelnici len jednu chybu a do cieľa prišiel v čase 30:14,8 minúty. Druhý finišoval víťaz šprintu domáci Sebastian Samuelsson, tretí prišiel do cieľa Francúz Emilien Jacquelin.

Pre dvadsaťdeväťročného Christiansena to bolo len druhé individuálne víťazstvo vo Svetovom pohári. Premiérovo sa tešil pred dvoma rokmi v šprinte v americkom Soldier Hollow.

Do nedeľňajších pretekov odštartoval z 5. miesta s mankom 31,1 s na víťaza šprintu Samuelssona. Ten však išiel hneď na prvej ležke na jedno trestné kolo a tak sa na neho dotiahli najbližší prenasledovatelia.

Okrem Christiansena aj Jevgenij Latypov a Jacquelin. Samuelsson pridal na druhej položke ďalšie trestné kolo, ostatní zo skupiny lídrov strieľali čisto.

Na prvej ležke chybovali Jacquelin a Latypov dvakrát a Christiansen raz. Na záverečnú streľbu prišli spolu Nór, Švéd i Francúz a medzi nimi sa rozhodovalo o víťazovi.

Tlak zvládol najlepšie Christiansen, ktorý neminul ani raz, jeho súperi museli ísť na trestné kolo a tak sa tešil z druhého víťazstva v kariére. Druhý finišoval Samuelsson pred Jacquelinom. Štvrtý skončil Čech Michal Krčmář.

Christiansen sa vďaka víťazstvu dostal na čelo celkového poradia Svetového pohára, na konte má 178 bodov, o tri viac ako druhý Samuelsson. Tretí je obhajca celkového prvenstva Nór Johannes Thingnes Bö.

Priebežné poradia

Celkové poradie:

1.

Vetle Sjastad Christiansen

Nórsko

178 b

2.

Sebastian Samuelsson

Švédsko

175 b

3.

Johannes Thingnes Bö

Nórsko

154 b

Poradia v stíhacích pretekoch:

1.

Vetle Sjastad Christiansen

Nórsko

60 b

2.

Sebastian Samuelsson

Švédsko

54 b

3.

Emilien Jacquelin

Francúzsko

48 b