Veľká smola. Ivona Fialková ochorela, Slovensko v Östersunde neštartovalo

Ivona Fialková. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|5. dec 2021 o 12:30 (aktualizované 5. dec 2021 o 12:45)

Vo Švédsku mali nastúpiť v štafete dve sesterské dvojice.

ÖSTERSUND. Slovenská biatlonistka Ivana Fialková ochorela pred nedeľňajšou štafetou vo Svetovom pohári 2021/2022. Pre vysoké teploty nemohla nastúpiť, a tak Slovensko v nedeľu nemalo vo Švédsku zastúpenie.

Spolu s ňou mali Slovensko reprezentovať vo švédskom Östersunde aj jej staršia sestra Paulína Fialková, ako aj ďalšia sesterská dvojica Mária Remeňová a Zuzana Remeňová.

"Dnes ma na štarte, bohužiaľ, neuvidíte. Posledné dni bojujem s chorobou a keď sa k tomu pridala teplota, bola to jasná stopka. Urobím všetko pre to, aby som bola v Hochfilzene opäť pripravená," napísala Ivona Fialková na sociálnych sieťach.

Už predtým bolo známe, že štafetu nemôže absolvovať Henrieta Horvátová, ktorá ochorela pred vyše dvomi týždňami.

V úvodnej štafete sezóny tak nastúpilo len 22 z pôvodne 23 ohlásených tímov. V 2. kole Svetového pohára napokon suverénnym spôsobom zvíťazili Francúzky.

Slovenky vlani v covidovej sezóne nevynechali ani jednu štafetu. Aby mohli v nedeľu štartovať, Zuzana Remeňová vynechala štart v masovom štarte 60 žien v nórskom Sjusjoenu a cestovala do Švédska. Jej debut v pretekoch Svetového pohára sa však nateraz odkladá.

Pre Slovensko by to nemalo skomplikovať plány pred ZOH v Pekingu. „Pre olympijskú kvalifikáciu aj rebríček národov to zrejme nebude veľa znamenať, pretože najhorší výsledok sa bude škrtať a náš tím tu nemal dobrú formu,“ píše špecializovaný web slovenskybiatlon.sk.

„Dôležité bude, aby sa dievčatá dali do poriadku pred tretím kolom Svetového pohára v Hochfilzene, kde by mala cestovať dvojica sestier Fialkových a Remeňových, Horvátová sa vráti liečiť domov. Je možné, že v prvom trimestri už pretekať nebude,“ doplnil zdroj.

Súvisiace články