Francúzsky biatlonista Quentin Fillon Maillet získal zlatú medailu na ZOH 2022.
Francúzsky biatlonista Quentin Fillon Maillet získal zlatú medailu na ZOH 2022. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. mar 2022 o 15:47 (aktualizované 6. mar 2022 o 16:50)

Okrem víťazstva v stíhacích pretekoch sa Maillet teší aj zo zisku malého krištáľového glóbusu.

KONTIOLAHTI. Francúzsky biatlonista Quentin Fillon Maillet triumfoval v nedeľných stíhacích pretekoch Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti.

V cieli mal náskok 8,2 s pred Nemcom Erikom Lesserom, ktorý vo finiši predstihol o šesť desatín sekundy Taliana Lukasa Hofera.

Francúz si po predposlednej stíhačke v sezóne zaistil malý krištáľový glóbus.

Jediný Slovák, ktorý si vybojoval účasť v pretekoch, Michal Šima obsadil 48. miesto. Na strelnici minul štyrikrát a z 37. miesta po šprinte klesol o 11 priečok.

Fillon Maillet si bez problémov udržal najvyššiu priečku, ktorú držal po šprinte a potvrdil, že stíhacie preteky mu v prebiehajúcom ročníku idú.

"Je to skvelé. Nemám takú dobrú kondíciu ako Emilien Jacquelin, vedel som, že musím predviesť dobrý výkon na strelnici. Na záver som sa sám dostal trochu do stresu, no dopadlo to dobre," tešil sa podľa biathlonworld.com Maillet, ktorý si upevnil aj pozíciu vedúceho muža celkového poradia.

Triumfoval v nich v piatich zo siedmich prípadov. Upevnil si zároveň aj pozíciu vedúceho muža celkového poradia.

222 bodov

Domov»Zimné športy»Biatlon»Stíhacie preteky v Kontiolahti ovládol Fillon Maillet. Slovákovi Šimovi sa nedarilo