+ 8,6 s (2)

19.

Paulína Fialková

+ 1:47,1 min (4)

HOLMENKOLLEN. Francúzska biatlonistka Justine Braisazová-Bouchetová triumfovala v záverečných pretekoch s hromadným štartom Svetového pohára a zároveň získala aj malý glóbus.

V nórskom Holmenkollene spravila na strelnici dve chyby a triumfovala časom 35:20,8 minúty.

Slovenská reprezentantka Paulína Fialková spravila štyri chyby a obsadila 19. miesto s mankom 1:47,1 minúty.

Druhá finišovala Nemka Franziska Preussová so stratou 7,8 sekundy a tretia bola víťazka celkového poradia Svetového pohára Marte Olsbuová Röiselandová (+ 8,6 s). Obe minuli dva terče.

Nečakaný záver mal súboj o malý glóbus. Braisazová-Bouchetvá si išla do cieľa s náskokom po triumf, no potrebovala, aby Elvira Öbergová skončila horšie ako na štvrtom mieste.

Švédska reprezentantka ešte pred cieľovou rovinkou držala štvrtú priečku, ktorá by jej zaistila triumf v hodnotení disciplíny, no na páske ju prekvapujúco zdolala jej krajanka Linn Perssonová, ktorá bola o 0,1 s rýchlejšia a pripravila ju o cennú trofeje.

Braisazová-Bouchetvá tak vyhrala disciplínu o dva body.