+ 2:36,1 min (4)

59.

Mária Remeňová

+ 2:43,8 min (2)

KONTIOLAHTI. Slovenská biatlonistka Paulína Fialková obsadila konečné 13. miesto v šprinte žien vo fínskom stredisku Kontiolahti.

Dosiahla tak svoj najlepší šprintérsky výsledok v sezóne, doteraz najlepšie bolo 14. miesto na zimných olympijských hrách v Pekingu.

Víťazkou sobotného šprintu sa stala nemecká biatlonistka Denise Herrmannová. V cieli mala náskok piatich sekúnd.

"Po príchode z olympiády domov som dobre zrelaxovala, cítim sa čerstvá. Trochu fúkal vietor, mala som šťastie, že som minula iba raz.

Mala som vynikajúce lyže, čo je pre konečný výsledok veľmi dôležité. Som šťastná aj z tretieho miesta Stiny Nilssonovej," vyzdvihla Nemka podľa biathlonworld.org svoju súperku, s ktorou ju spája rovnaká minulosť špecialistky bežkyne na lyžiach. Švédka si v Kontiolahti pripísala prvé pódiové umiestenie v SP po prechode na biatlon.

Do nedeľňajších stíhacích pretekov postúpili všetky tri Slovenky, v najlepšej šesťdesiatke skončili aj Ivona Fialková (56.) a Mária Remeňová (59.). Zvíťazila Nemka Denise Herrmannová.

Víťazka šprintu Svetového pohára žien vo fínskom Kontiolahti Herrmannová finišovala pred Nórkou Tiril Eckhoffovou. Tretia skončila s dvoch desatín sekundy Švédka Stina Nilssonová. Všetky tri minuli na strelnici po jednom terči.

Iba raz chybovala aj Paulína Fialková. Pri započítaní aj 10. miesta v stíhacích pretekoch na ZOH 2022 v Pekingu zaznamenala tretí najlepší výsledok v sezóne. Lepšia bola ešte v Anterselve v pretekoch s hromadným štartom, keď obsadila 11. pozíciu.

Jej sestra Ivona minula pri streľbe dvakrát v ľahu i v stoji a v cieli jej patrilo 56. miesto so stratou +2:36,1 min. Mária Remeňová netrafila dvakrát v ľahu a dobehla na 59. priečke s mankom +2:43,8. Všetky tri si zaistili účasť v nedeľných stíhacích pretekoch.

Olympijská šampiónka vo vytrvalostných pretekoch Herrmannová si pripísala prvé víťazstvo v sezóne vo Svetovom pohári. Celkovo má na konte osem prvenstiev aj so započítaním triumfu v stíhačke na MS 2019 v Östersunde.