+ 1:45,7 min (0+0)

86.

Tomáš Sklenárik

+ 3:22,5 min (1+3)

KONTIOLAHTI. Slovenský biatlonista Michal Šíma získal v sobotňajšom šprinte 1. kola Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti trinásť bodov do celkového hodnotenia, keď obsadil vynikajúce 28. miesto.

Víťazom sa stal nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö s časom 23:09,0 minúty a pripísal si 56. individuálny triumf v kariére.

Zároveň sa dostal na čelo celkového poradia Svetového pohára o bod pred Švéda Martina Ponsiluomu.

Druhý finišoval ďalší Nór Sturla Holm Laegreid s odstupom 10,5 sekundy a tretí skončil Nemec Roman Rees (+ 28,8 s).

Dvadsaťdeväťročný Bö ovládol preteky aj napriek tomu, že urobil jednu chybu na strelnici.

Olympijský víťaz v najkratšej disciplíne zo ZOH v Pekingu mal najrýchlejší bežecký čas, druhý Sebastian Samuelsson zo Švédska stratil 19,8 sekundy a tretí Laegreid až 27,4 sekundy.

V úvodnom šprinte novej sezóny sa už po prvej čistej streľbe zaradil na čelo s časom 7:39,7 minúty a i keď na stojke chyboval udržal sa na prvom mieste.

Svoj dvojsekundový náskok na svojho reprezentačného kolegu v záverečnom kole ešte vylepšil na 10,5 sekundy a napravil výkon z vytrvalostných pretekov na 20 km, keď so štyrmi chybami obsadil 12. miesto.

Slovák Michal Šima zvládol obe streľby bez zaváhania a vďaka tomu obsadil bodované 28. miesto so stratou 1:45,7 minúty na víťaza.

Naopak, Tomášovi Sklenárikovi sa nedarilo a po štyroch nepresných výstreloch skončil až na 86. pozícii a nepostúpil do nedeľňajších stíhacích pretekov.

Od 13.45 h bude v Kontiolahti na programe šprint žien na 7,5 km, v akcii budú štyri slovenské zástupkyne. Preteky môžete sledovať v textovom online prenose na Sportnet.sk.