86.

Veronika Šteczová

+6:08,2 (1)

OTEPÄÄ. Slovenskí biatlonisti Martin Maťko a Michal Adamov sa umiestnili v najlepšej dvadsiatke utorkového šprintu kadetov na 7,5 km na mládežníckych MS v estónskom Otepää.

Maťko obsadil 19. miesto s mankom 2:06,1 minúty na víťazného Nóra Kaspera Kalkenberga, Adamov bol 20. (+2:10,3). Na druhej priečke skončil Chorvát Matija Legovič a pódium doplnil Jimi Klemettinen z Fínska.

Slovensko malo na štarte štyroch reprezentantov, Markus Sklenárik bol 42. (+2:57,9) a Maxim Mejtský obsadil 48. priečku s viac než trojminútovou stratou. V pretekoch štartovalo 115 biatlonistov.

Spomedzi slovenských reprezentantiek v šprinte kadetiek na 6 km sa najlepšie umiestnila Tamara Molentová.

Po dvoch chybách na strelnici stratila na víťazku Elsu Tänglanderovú 1:38,3 minúty a obsadila 16. miesto.

Druhá bola Francúzka Voldiya Galmaceová-Paulinová, tretia skončila Nemka Melina Gauppová.

Rovnako ako v súťaži juniorov malo Slovensko medzi kadetkami štyri zástupkyne. Po Molentovej dosiahla najlepší výsledok Veronika Michalechová (50.), Michaela Straková a Veronika Šteczová obsadili 79., respektíve 86. priečku.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Slovenskí kadeti sa v šprinte umiestnili v top dvadsiatke, najlepší boli Maťko a Molentová