Bettman z NHL chce viac Svetový pohár ako olympiádu

Gary Bettman chce mať možnosť kontrolovať termíny. Počas olympiády to nemôže. (Autor: SITA/AP)
SITA|12. nov 2013 o 10:37

Šéfovi NHL sa viac páči nápad s obnovením Svetového pohára ako účasť hokejistov NHL na olympiádach od roku 2018. Chce viac kontrolovať termíny.

TORONTO. Komisár zámorskej hokejovej NHL Gary Bettman súhlasí s obnovením Svetového pohára a toto podujatie by preferoval aj pred olympijským turnajom.

Šesťdesiatjedenročný šéf profiligy to uviedol v kanadskom Toronte pri príležitostí zaradenia trojice Chris Chelios, Scott Niedermayer a Brendan Shanahan do Siene slávy NHL.

Môžu kontrolovať termín

Bettman verí, že profiliga a jej hráčska asociácia čoskoro zverejnia súhlas s medzinárodným kalendárom, ktorý bude počítať aj so Svetovým pohárom. Ten sa naposledy konal v roku 2004.

Otázne je budúce účinkovanie hráčov prestížnej súťaže na ZOH od roku 2018.

"Oveľa viac som naklonený myšlienke Svetového pohára. Myslím si, že je skvelá. Pre nás má oveľa väčší zmysel akcia, pri ktorej môžeme viac kontrolovať termín aj miesto konania. Vnímam to aj ako pozitívum pre medzinárodný hokej," povedal Bettman.

Do Ruska museli

Komisár NHL si ďalej myslí, že napriek sedemnásťdňovému prerušeniu a deväťhodinovému časovému posunu medzi Severnou Amerikou a Soči museli hráči zo zámoria štartovať na olympiáde v Rusku.

"Prečo? Aj hráči si myslia, že je to pre nich dôležité, chcú reprezentovať svoje krajiny. Špeciálne pre hokejistov a fanúšikov z Ruska, Kanady a USA sú vzájomné súboje výnimočné, majú osobitnú tradíciu a náboj," povedal Bettman.

V novom návrhu kalendára by sa mohli opäť objaviť aj súťažné zápasy NHL v Európe v úvode jednotlivých sezón.

Správu priniesol oficiálny web NHL.

Súvisiace články