Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

V NHL uvažujú, ako dohrať. Ďalšiu sezónu môžeme odštartovať aj v decembri, vraví Bettman

Komisár NHL Gary Bettman. (Autor: Wilfredo Lee - TASR/AP)
TASR|1. máj 2020 o 10:45

Liga sa nehrá od 12. marca.

NEW YORK. Budúci ročník hokejovej NHL môže odštartovať aj o dva mesiace neskôr ako je plánované.

Pripustil to komisár zámorskej profiligy Gary Bettman v rozhovore pre oficiálnu stránku súťaže.

Začiatok novej sezóny by sa mohol posunúť na neskôr, aby bolo možné dohrať aktuálny ročník. Ten pre pandémiu koronavírusu prerušili 12. marca.

"Sme veľmi flexibilní. Nie je podmienkou, aby sme začali v októbri ako zvyčajne. Ak budeme musieť začať v novembri alebo v decembri, tak to zvážime," povedal Bettman.

Vedenie NHL a Hráčska asociácia NHLPA naďalej vedú rozhovory o možných scenároch reštartu sezóny. Pripravuje sa prechod do druhej fázy prerušenia súťaže, počas ktorej by sa mohli od polovice alebo od konca mája hráči vrátiť do tréningového procesu v klubových zariadeniach.

Zatiaľ ale neboli prijaté žiadne rozhodnutia a nestanovili sa presný časový plán postupného obnovenia sezóny. "Nemyslím si, že to niekto vie teraz povedať s určitosťou. Musíme postupovať krok za krokom, pretože zdravie našich hráčov je prvoradé," tvrdí komisár.

Hráči a členovia realizačných tímov sú zatiaľ v odporúčanej domácej karanténe. "Toto nie sú preteky, aby sme sa museli vrátiť ako prví. Veríme, že sa vrátime v správnom čase a za správnych okolností.

Chceli by sme otvoriť tréningové centrá a na dennej báze situáciu vyhodnocujeme. Hráči musia hrať zápasy, až keď budú v dostatočnej forme.

Takže budeme aj naďalej monitorovať situáciu a ak dostaneme povolenie od lekárov a vládnych orgánov, tak urobíme prvý krok a otvoríme tréningové zariadenia," dodal Bettman.

Súvisiace články