Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Bendtner dostal za alkohol polročné stop v repre

Nicklas Bendtner (Autor: SITA)
SITA|4. mar 2013 o 19:13

Dvadsaťpäťročného zakončovateľa anglického FC Arsenal, ktorý je momentálne na hosťovaní v turínskom Juventuse, zatkli v nedeľu Kodani v skorých ranných hodinách.

KODAŇ. Vedenie Dánskej futbalovej únie v pondelok suspendovalo útočníka Nicklasa Bendtnera z reprezentácie na pol roka za jazdu pod vplyvom alkoholu.

"DBU sa rozhodla potrestať Nicklasa Bendtnera zákazom štartu za národný tím na šesť mesiacov, aby popremýšľal o svojej ďalšej medzinárodnej budúcnosti. DBU rešpektuje práva všetkých hráčov na súkromný život, ale máme isté pravidlá, podľa ktorých sa musia hráči správať na verejnosti," uvádza sa v oficiálnom stanovisku DBU.

Bendtner je známy svojím kontroverzným správaním, naposledy sa prezentoval v negatívnom svetle na európskom šampionáte v Poľsku a na Ukrajine, keď po jednom z gólov odhalil na svojich trenírkach meno írskej stávkovej kancelárie Paddy Power. Rodák z Kodane je v súčasnosti zranený, má problémy s pravým stehnom. Nehral od 17. decembra.

"Je mi to veľmi ľúto a ospravedlňujem sa všetkým svojím priateľom a fanúšikom. Nie je v poriadku šoférovať opitý. Nesiem za to plnú zodpovednosť," uviedol Bendtner na Twitteri.

Päťdesiatpäťnásobný dánsky reprezentant sa nepredstaví v niekoľkých dôležitých kvalifikačných zápasoch v boji o účasť na MS 2014 vrátane marcového duelu proit Česku. Dánsko nie je na tom najlepšie, v B-skupine mu patrí po troch zápasoch piate miesto.

Súvisiace články