27.11.2022
14:00
Stadion Sumáma, Dauhá
0 - 2
(0:0)
Ukončené

Bizarné striedanie. Brankár Maroka si zaspieval s tímom a odišiel

Yassine Bounou schádza z ihriska.
Yassine Bounou schádza z ihriska. (Autor: REUTERS)
Ivan Mriška|27. nov 2022 o 19:00

Podľa médií v Maroku sa mu zatočila hlava.

DAUHA, BRATISLAVA. Figuroval v základnej zostave Maroka na zápas MS vo futbale 2022 proti Belgicku. Do brány sa však nepostavil.

Yassine Bounou stál s tímom počas predzápasovej hymny. Potom však odišiel za trénerom trénerom Walidom Regraguim a niečo mu pošepkal. Regragui ho objal a obrátil sa na náhradného gólmana Mohameda Munira.

Podľa agentúry AP vybehol Munir na ihrisko včas, aby stihol predzápasovú tímovú fotografiu a odchytal celé stretnutie.

Zmenu si nevšimli napríklad komentátori BBC. Trvalo im 38 minút, kým zaregistrovali, že v bráne stojí niekto iný, ako meno ktorého muža hlásia. Cez polčas sa za chybu ospravedlnili.

„Štvrtý rozhodca nepoužili svetelnú tabuľu. Pretože k výmene došlo chvíľu pred výkopom,“ píše dailymail.co.uk

Náhradný brankár Maroka podal v zápase výborný výkon a vychytal svojmu tímu prekvapivú výhru 2:0.

„Neuveriteľný zápas. Bránili aj útočili sme ako tím, bojovali sme ako tím. Toto víťazstvo patrí všetkým Maročanom na celom svete. Dúfam, že si dnešný deň užili a urobili sme ich šťastnými,“ povedal obranca Maroka Noussair Mazraoui.

Maroko zatiaľ na šampionáte neinkasovalo, v prvom stretnutí vychytal Bounou remízu 0:0 s Chorvátskom.

Marocká televízna stanica 2M neskôr uviedla, že Bounouovi sa tesne pred výkopom zatočila hlava. A požiadal o zmenu v zostave. Podľa iného zdroja mal problém s očami.

Zmiznutie marockého brankára je jedným z najzvláštnejších momentov majstrovstiev sveta. Ľudia na sociálnych sieťach žartujú, že sa zranil počas spievania národnej hymny.


Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiaci obsah