Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Belgicko budú reprezentovať Clijstersová aj Heninová

SITA|7. jan 2011 o 20:13

Za Belgicko si vo Fed Cupe zahrajú dve bývalé svetové jednotky.

BRUSEL. Kim Clijstersová a Justine Heninová predbežne prisľúbili účasť v reprezentačnom tíme spomenutej krajiny 5. - 6. februára v Antverpách proti Američankám vo štvrťfinálovom 1. kole svetovej skupiny Pohára federácie 2011.

Clijstersová momentálne figuruje na 3. priečke v renkingu, Heninová je po nútenom vynechaní druhej polovice uplynulej sezóny pre zranenie pravého lakťa na 12. priečke.

Clijstersová a Heninová priviedli Belgicko k fedcupovej trofeji v sezóne 2001, ale odvtedy bola ich spoločná účasť v súťaži pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) iba sporadická.

V decembri si zahrali vzájomný zápas na exhibičnom podujatí Diamond Games práve v Antverpách a vtedy sa dokonca nebránili ani nezáväzným úvahám o spoločnom štarte vo štvorhre na londýnskych OH 2012.

Pred 14-tisícovým publikom v Antverpách by mali belgické družstvo v dueli s USA dotvárať Yanina Wickmayerová a Kirsten Flipkensová.

Ako je známe, úspešný tím sa v aprílovom semifinále PF 2011 stretne s postupujúcim zo súbežného bratislavského derby Slovensko - Česko. Zástupkyne Slovenska by bez ohľadu na meno súpera hrali na jeho pôde.

Súvisiace články