Jessica Digginsová na pretekoch Svetového pohára v Davose.
Jessica Digginsová na pretekoch Svetového pohára v Davose. (Autor: facebook: Jessie Diggins)
TASR|18. dec 2022 o 12:50 (aktualizované 18. dec 2022 o 15:35)

Preteky v Davose boli generálkou pred blížiacim sa Tour de Ski.

DAVOS. Nórsky bežec na lyžiach Simen Hegstad Krüger triumfoval v nedeľných pretekoch na 20 km voľnou technikou na podujatí Svetového pohára vo švajčiarskom Davose.

Pri neúčasti lídra priebežného poradia Nóra Paala Golberga nechal za sebou o 22,3 sekundy druhého krajana Hansa Christera Holunda.

Dominanciu nórskych bežcov, ktorí obsadili prvých šesť priečok, potvrdil pódiovým umiestnením aj Sjur Rothe, so stratou 24,5 s na víťaza. Slovenský lyžiar Andrej Renda obsadil s viac ako osemminútovým mankom 57. miesto.

Medzi ženami zvíťazila americká bežkyňa Jessica Digginsová. Druhá skončila Nórka Ingvild Oestbergová, ktorá zaostala za víťazkou o 5,5 sekundy. Na pódiu ich doplnila ďalšia americká reprezentantka Rosie Brenannová (+ 11,6 s).

Digginsová slávila druhý triumf v sezóne. Celkovo to bolo jej 14. individuálne prvenstvo vo Svetovom pohári. Mimo prvej trojky skončila líderka Svetového pohára Nórka Tiril Udnes Wengová.

Súťažný víkend v Davose bol generálkou na Tour de Ski, ktorá odštartuje 31. decembra vo švajčiarskom stredisku Val Münstair a zakončí 8. januára v talianskom Val di Fiemme.

Svetový pohár v behu na lyžiach - Davos (Švajčiarsko)

+ 38,5 s

Domov»Zimné športy»Beh na lyžiach»Digginsová s druhým víťazstvom v sezóne, v Davose zvíťazila v pretekoch na 20 km