6.

Moa Lundgrenová

Švédsko

+ 18,85 s

ÖSTERSUND. Johannes Hösflot Kläbo a Emma Ribomová triumfovali v šprinte klasickou technikou na podujatí Svetového pohára v behu na lyžiach.

Vo švédskom Östersunde sa súťažilo na 1,4 kilometra dlhej trati, Slovensko nemalo v štartovej listine svoje zastúpenie.

Obhajca veľkého glóbusu Kläbo vyhral mužskú súťaž suverénnym spôsobom a pripísal si 69. individuálny triumf v SP, prvý v tejto sezóne.

Vo finále sa v polovici trate odpútal od pätice prenasledovateľov a v cieli mal výrazný náskok 3,35 s pred krajanom Erikom Valnesom.

Tretí bol James Schoonmaker z USA (+4,80). V šesťčlennom mužskom finále mali zastúpenie štyria Nóri a dvaja Američania.

Ribomová nadviazala na prvenstvo z úvodného šprintu sezóny vo fínskej Ruke a zaznamenala štvrté víťazstvo v seriáli. O šesť desatín predstihla Kristine Stavaas Skistadovú z Nórska, tretia bola ďalšia Švédka Linn Svahnová.

"Je veľmi zábavné pretekať pred týmto publikom. Pocity sú úžasné. Počas celého dňa som sa cítila dobre, lyže boli skvele pripravené," zhodnotila.

Domov»Zimné športy»Beh na lyžiach»Kläbo triumfoval rozdielom triedy, súboj žien mal dramatický záver