Kläbo dosiahol špeciálne víťazstvo, Sundlingová našla premožiteľku

Johannes Hösflot Kläbo vyhral šprint klasicky v nórskom Drammene.
Johannes Hösflot Kläbo vyhral šprint klasicky v nórskom Drammene. (Autor: TASR/ NTB Scanpix via AP)

+ 9,68 s

DRAMMEN. Nórski bežci na lyžiach Johannes Hösflot Kläbo a Kristine Stavas Skistadová triumfovali v šprinte klasicky na podujatí Svetového pohára na domácej pôde v Drammene.

Jediný slovenský zástupca Jáchym Cenek sa do vyraďovačky medzi najlepšiu tridsiatku nedostal, v kvalifikácii obsadil posledné klasifikované 57. miesto.

Kläbo si upevnil post lídra Svetového pohára i hodnotenia šprintu. Vo finále jasne dominoval a v cieli mal náskok 1,79 sekundy pred krajanom Erikom Valnesom. Tretí skončil francúzsky reprezentant Rihard Jouve (+2,13).

Nóri mali vo finálovej šestici až päťčlenné zastúpenie.

"Bežať tento mestský šprint a vyhrať ho je pre mňa vždy niečo špeciálne. Trať bola náročná, ale mal som dobre pripravené lyže a to mi pomohlo," povedal Kläbo, ktorý zaznamenal už 14. individuálny triumf v sezóne.

Pred krajanom Paalom Golbergom má v celkovom hodnotení SP náskok už 224 bodov. Slovák Cenek zaostal ďaleko za postupom, v kvalifikácii stratil na trati dlhej 1200 m na najrýchlejšieho Kläba viac ako 23 sekúnd.

Johannes Hösflot Kläbo vyhral domáci šprint pred Erikom Valnesom a Richardom Jouvem. (Autor: TASR/ NTB Scanpix via AP)

Skistadová si pripísala druhé víťazstvo v SP v kariére, keď vo finále zdolala o 1,22 sekundy olympijskú víťazku i majsterku sveta z nedávneho šampionátu v Planici Jonnu Sundlingovú zo Švédska.

Tretia skončila ďalšia Nórka Tiril Udnes Wengová a zvýšila svoj náskok na čele seriálu. Pred Američankou Jessie Digginsovou má k dobru už 147 bodov.

Domov»Zimné športy»Beh na lyžiach»Kläbo dosiahol špeciálne víťazstvo, Sundlingová našla premožiteľku