Johannes Hösflot Kläbo (1) v Canmore.
Johannes Hösflot Kläbo (1) v Canmore. (Autor: TASR/The Canadian Press via AP)
TASR|11. feb 2024 o 08:06

Prví štyria pretekári sa zmestili do rozmedzia 0,76 sekundy.

CANMORE. Nóri Kristine Stavaas Skistadová a Johannes Hösflot Kläbo zvíťazili v sobotňajšom šprinte voľnou technikou na podujatí Svetového pohára v behu na lyžiach v kanadskom stredisku Canmore.

Dvadsaťštyriročná Skistadová si pripísala siedmy triumf v kariére vo Svetovom pohári a druhý v prebiehajúcej sezóne, všetky dosiahla v šprintoch.

Vo finále si nechala najviac síl na finiš a vyhrala s náskokom pol sekundy pred Švédkou Majou Dahlqvistovou.

Líderka poradia disciplíny Linn Svahnová zo Švédska skončila tretia, vedúca pretekárka celkového poradia Jessie Digginsová z USA obsadila piatu priečku.

Aj medzi mužmi to bol až do finišu taktický boj, Kläbo si odskočil v poslednom klesaní a v závere prešprintoval krajana Erika Valnesa. Tretí skončil Švéd Edvin Anger. Kläbo si pripísal už 75. víťazstvo v SP.

Svetový pohár v behu na lyžiach - šprint voľnou technikou

Muži:

1. Johannes Hösflot Kläbo 2:44,40 min, 2. Erik Valnes (obaja Nór.) +0,43 s, 3. Edvin Anger (Švéd.) +0,63, 4. Even Northug (Nór.) +0,76, 5. Elia Barp (Tal.) +1,01, 6. Janik Riebli (Švaj.) +3,43

Celkové poradie SP (po 22 z 33 pretekov):

1. Harald Östberg Amundsen (Nór.) 1774 b, 2. Valnes 1446, 3. Kläbo 1303; 4. Paal Golberg (Nór.) 1278, 5. Friedrich Moch (Nem.) 948; 6. Martin Löwström Nyenget (Nór.) 916

Celkové poradie v šprint (8 z 13):

1. Valnes 653, 2. Kläbo 639, 3. Lucas Chanavat (Fr.) 572

Ženy:

1. Kristine Stavaas Skistadová (Nór.) 3:03,88 min, 2. Maja Dahlqvistová +0,57 s, 3. Linn Svahnová (obe Švéd.) +1,40, 4. Johanna Hagströmová (Švéd.) +1,89, 5. Jessica Digginsová (USA) +2,01, 6. Tiril Udnes Wengová (Nór.) +2,19

Celkové poradie (22 z 33):

1. Digginsová (USA) 1986 b, 2. Svahnová 1663, 3. Frida Karlssonová (Švéd.) 1517, 4. Rosie Brennanová (USA) 1396, 5. Victoria Carlová (Nem.) 1368, 6. Emma Ribomová (Švéd.) 1290

Celkové poradie v šprinte (8 z 13):

1. Svahnová 743 b, 2. Skistadová 582, 3. Digginsová 557

Domov»Zimné športy»Beh na lyžiach»Nóri dominovali v šprinte voľnou technikou, rozhodovali však desatiny