+27,7

66.

Alena PROCHÁZKOVÁ

2:55,0 m

DAVOS. Nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová zvíťazila v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára na 10 km voľnou technikou vo švajčiarskom Davose.

Slovenská reprezentantka Alena Procházková obsadila 66. miesto so stratou 2:55 min.

Johaugová triumfovala s náskokom 14,5 sekundy pred Američankou Jessie Digginsovou, tretia bola Švédka Frida Karlssonová (+17,1).

Johaugová sa po triumfe priblížila v celkovom hodnotení SP na líderku Karlssonovú, Švédka má na čele náskok 25 bodov. Tretia je ďalšia Švédka Maja Dahlqvistová, ktorá stráca 61 bodov.

Priebežné poradie

Celkové poradie (8 z 30 pretekov): 1. Karlssonová 400 b, 2. Johaugová 375, 3. Maja Dahlqvistová (Švéd.) 339, 4. Brennanová 328, 5. Digginsová 267, 6. Natalia Neprjajevová (Rus.) 197

Domov»Zimné športy»Beh na lyžiach»Johaugová stiahla náskok líderky, Procházková stratila takmer tri minúty