+ 44,3 s

5.

USA

+ 45,5 s

GÄLLLIVARE. Triumfom domácich švédskych reprezentantiek sa skončila nedeľňajšia štafeta žien na 4x7,5 km Svetového pohára v behu na lyžiach na podujatí Svetového pohára v Gällivare.

Kvarteto Moa Lundgrenová, Emma Ribomová, Ebba Anderssonová a Moa Ilarová zvládlo trať za 1:20:19,3 hodiny.

Druhé skončili Nemky (+13,5 s), tretie finišovali Američanky (+27,5 s).

Švédky sa od úvodu pretekov držali vpredu. Na prvé miesto sa dostali pred treťou odovzdávkou vďaka Ebbe Anderssonovej.

Vedúcu pozíciu potom udržala na ďalšom úseku Moa Ilarová. Američanky boli pred záverečným kolom na druhej pozícii, no Julia Kernová stratila striebornú priečku, keď ju predbehla Victoria Carlová z Nemecka.

Nórky skončili až na štvrtom mieste a prvýkrát od 25. marca 2007 chýbali na pódiu.

Domov»Zimné športy»Beh na lyžiach»Opäť dominujú. Kvarteto Švédok dosiahlo výhru aj v štafete