3.

Didrik Tönseth

Nórsko

+ 3,5 s

OSLO. Nórsky bežec na lyžiach Martin Löwström Nyenget si pripísal premiérový triumf v pretekoch Svetového pohára. V nedeľu zvíťazil na Holmenkollenene na trati 50 km klasickou technikou s hromadným štartom.

V cieľovej rovinke dokázal predstihnúť svojho krajana Sjura Rötheho o 0,6 s. Tretí skončil s mankom 3,5 s ďalší Nór Didrik Tönseth.

Nyenget využil neprítomnosť olympijského šampióna na najdlhšej trati Alexandra Boľšunova, ktorý nemohol štartovať pre sankcie voči ruským športovcom.

Na štarte chýbali aj líder celkového poradia Svetového pohára Johannes Hösflot Kläbo, ktorý je v izolácii.

"Toto sú v Nórsku najväčšie preteky. Na štadióne bola celá moja rodina, je to neuveriteľné," tešil sa Nyenget.

Preteky slúžili ako rozlúčka pre dlhoročnú stálicu bežeckých tratí Daria Colognu. Švajčiar sa rozlúčil s kariérou deviatym miestom.

V zbierke má Cologna štyri zlaté medaily zo zimných olympijských hier, štyrikrát ovládol seriál Svetového pohára a v Holmenkollenene zvíťazil raz v roku 2018.