6.

Didrik Toenseth

Nórsko

+ 40,1 s

VAL DI FIEMME. Nórsky bežec na lyžiach Johannes Hösflot Kläbo vyhral preteky na 15 km klasicky s hromadným štartom v talianskom Val di Fiemme.

Zaznamenal tak 46. víťazstvo vo Svetovom pohári a vyrovnal historický rekord krajana Björna Dählieho. Tretí je ďalší Nór Peter Northug (38).

Dvadsaťpäťročný Kläbo si zároveň upevnil pozíciu na čele poradia Tour de Ski. Zhruba v polovici pretekov sa dostal na čelo spolu s Fínom Iivom Niskanenom a po chvíli prebral vedenie, ktoré už z rúk nepustil.

Do cieľa prišiel s časom 41:31,2 minúty a náskokom takmer 21 sekúnd pred Niskanenom. Najlepšiu trojku doplnil Rus Alexej Červotkin (+23,7).

"Boli to úžasné preteky, lyže boli super a mne naozaj prospel deň voľna," povedal po pretekoch Kläbo, ktorý zároveň priznal aj únavu:

"Všetci sme unavení, no ja sa po dnešku cítim dobre. Je skvelé vyhrať s takýmto náskokom. Teším sa na zajtrajšok, dvojminútový náskok je fajn."

Kläbo môže už v utorok zaknihovať 47. triumf v pretekoch na 10 km voľne s hromadným štartom a osamostatniť sa na čele historických tabuliek.