Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Beck žiada vyšetriť dopingovú kauzu, inak nebude hrať za SR

SITA|Publikované 6. apr 2008 o 17:02

BRATISLAVA 6. apríla (SITA) - Slovenský tenista Karol Beck v nedeľu v oficiálnom písomnom vyhlásení, ktoré poskytol médiám, informoval o dôvodoch, prečo odmietol reprezentovať Slovensko v blížiacom sa ...

BRATISLAVA 6. apríla (SITA) - Slovenský tenista Karol Beck v nedeľu v oficiálnom písomnom vyhlásení, ktoré poskytol médiám, informoval o dôvodoch, prečo odmietol reprezentovať Slovensko v blížiacom sa finálovom 2. kole I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2008 proti Gruzínsku v Bratislave (11. - 13. 4. 2008 v NTC). Dvadsaťpäťročný Zvolenčan svoju účasť v tíme podmieňuje vyšetrením jeho dopingového prípadu zo semifinálového stretnutia Davisovho pohára 2005.

"Dňa 13. 3. 2008 som oficiálne dostal ponuku reprezentovať Slovensko v DC proti Gruzínsku od prezidenta STZ pána Ing. Macka. Ihneď po ponuke som prostredníctvom môjho manažéra - otca ponuku odmietol z týchto dôvodov: Po prvé: pokiaľ sa nevyšetrí (nezistí vinník) môjho dopingového prípadu zo zápasu s Argentínou v roku 2005, nenastúpim v žiadnom zápase DC za Slovensko. Po druhé: nemám dôveru vo vedení STZ, ktoré organizovalo a zabezpečovalo zápas DC proti Argentíne, keď v príprave na zápas v NTC od 16. 9. 2005 mi niekto bez môjho vedomia dával zakázanú látku do mojich nápojov počas tréningov. Ing. Macko tieto dôvody rešpektoval a prijal. P. S.: Vždy som reprezentoval Slovensko telom a dušou v duchu fair-play," uvádza sa vo vyhlásení Karola Becka, ktoré poskytol v nedeľu agentúre SITA.


Súvisiace články