Slovenky robili hlúpe chyby a jasne prehrali. Tréner nešetril kritikou

Tréner slovenskej basketbalovej reprezentácie žien Juraj Suja.
Tréner slovenskej basketbalovej reprezentácie žien Juraj Suja. (Autor: TASR)
TASR|25. máj 2023 o 20:55

Najlepšou strelkyňou Slovenska bola Terézia Páleníková.

Príprava pred ME v basketbale žien 2023

Slovensko - Izrael 74:87 (28:43)

Najviac bodov: Páleníková 17, Wrzesiňská 14, Dudášová 12 - L. Garzonová 17, Y. Garzonová 16, Raberová 15, 200 divákov.

PIEŠŤANY. Basketbalistky Slovenska odštartovali sériu prípravných zápasov pred ME v Slovinsku a Izraeli (15. – 25. júna) domácou prehrou 74:87 s Izraelom.

Najlepšou strelkyňou výberu trénera Juraja Suju bola so 17 bodmi Terézia Páleníková. S rovnakým súperom sa Slovenky stretnú opäť v sobotu.

"Sme v druhom týždni prípravy, bol to náš prvý prípravný zápas. Máme ťažké nohy, ale je to na míle vzdialené od toho, ako by sme asi momentálne mali fungovať," nešetril kritikou tréner Slovenska Juraj Suja.

Pozitíva ťažko hľadali aj líderky slovenského družstva.

"Nebolo to úplne podľa našich predstáv. Myslím si, že hlavne prvý polčas sme trochu zostali v šatni, mali sme ťažké nohy, ale na to sa nedá vyhovárať. Izraelu sme nechali príliš veľa otvorených striel, trafili to, sú to dobré strelkyne.

V druhom polčase sme si na to začali dávať väčší pozor, viac sme makali v obrane, takže sa to trochu zlepšilo. Po hlúpych chybách sme aj tak dostávali ľahké koše. Z tohto zápasu sa musíme poučiť," vravela Barbora Wrzesiňská.

"Nebol to ideálny výkon. Útok nebol úplne tragický, dali sme 74 bodov, ale dostali sme 87, čiže v defenzíve sme nehrali dobre," dodala Páleníková.

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Basketbal»Slovenky robili hlúpe chyby a jasne prehrali. Tréner nešetril kritikou