Inter vyhral až po predĺžení. Levice zničili Svit a natiahli šnúru výhier

Patrioti Levice.
Patrioti Levice. (Autor: Patrioti Levice/ facebook)
TASR|9. dec 2023 o 20:23

Pre Levice to je piata výhra v rade.

BRATISLAVA. Basketbalisti tímu Patrioti Levice potvrdili pozíciu lídra Niké SBL. V stretnutí 16. kola zdolali Iskru Svit vysoko 104:60 na palubovke súpera.

Pripísali si tak v súťaži piaty triumf v sérii a majú bilanciu o jeden duel lepšiu ako druhá Handlová, ktorá si doma poradila s Komárnom 96:76.

Najdramatickejšií zápas sa odohral v prievidzskej Niké aréne, kde domáci Baník prehral s Interom Bratislava 84:86 po predĺžení.

Niké SBL - 16. kolo

Prievidza - Inter Bratislava 84:86 pp (76:76, 39:36)

Najviac bodov: Taylor 24, Crouch 23, Rhodes 15 (11 doskokov) - Pavlovič 27, Sudzum 21, Bulatovič 16

Diváci: 1800

Baník Handlová - Komárno 96:76 (49:29)

Najviac bodov: Harris 25, Scott 18, Todorovič 15 - Markovič 20, Gilbreath 19, Foltin 13

Diváci: 650

Iskra Svit - Patrioti Levice 60:104 (40:55)

Najviac bodov: Brown 13, Mozone 11, Osawe a Sumbry po 8 - Wheeler 35, Adaway 21, Bojanovský (10 doskokov) a Kovac po 14

Diváci: 550 divákov

Spišskí Rytieri - Lučenec 102:90 (54:46)

Najviac bodov: Smith 33, Kigab 27 (11 doskokov), Pipkins 15 - Kneževič 23 (11 doskokov), Givance 20, Sherfield 19

Diváci: 500 divákov

Tabuľka Niké SBL

Domov»Halové športy»Basketbal»Inter vyhral až po predĺžení. Levice zničili Svit a natiahli šnúru výhier