Iba jeden polčas nestačí. Handlová nevyužila šancu zosadiť lídra SBL

Na prvom mieste zostávajú Levice.

Niké SBL - dohrávka 21. kola

Levice - Handlová 80:62 (37:40)

Najviac bodov: Wheeler 27, Kováč 18, Adaway 12 - Scott 16, Harris 11, Petráš 9

LEVICE. Patrioti Levice vyhrali v dohrávke 21. kola Niké SBL nad basketbalistami MBK Baník Handlová 80:62 a zostali tak na čele tabuľky.

Hostia v zápase premenili len päť trojok, v druhom polčase nastrieľali len 22 bodov, a tak nemohli pred 1750 divákmi pomýšľať na víťazstvo.

"Bol to dobrý zápas vo výbornej kulise. Malo to atmosféru súboja o prvé miesto v tabuľke. Sme šťastní, že sme to zvládli víťazne.

Pre nás výborný druhý polčas, dobrá obrana a dobrá energia. Sme radi za toto víťazstvo," cituje web SBL slová domáceho trénera Michala Madzina.

"Gratulujem Leviciam k zaslúženému víťazstvu. Myslím si, že konečné skóre neodzrkadľuje celkový zápas. Na slovenské pomery bol tento zápas na vysokej úrovni. My sa snažíme byť každý deň najlepší v našej vlastnej verzii.

Išli sme s dobrým cieľom odohrať zápas a vôbec sme neriešili, či vyhráme alebo nie. Chceli sme však vyhrať, ale vidno veľkú skúsenosť Levíc. Boli pokojnejší a odohrali ich bežný zápas," reagoval kouč Handlovej Nenad Miloševič.

Tabuľka Niké SBL

Domov»Halové športy»Basketbal»Iba jeden polčas nestačí. Handlová nevyužila šancu zosadiť lídra SBL