Na snímke vpravo kapitánka Slovenska Barbora Bálintová a kapitánka Talianska Martina Bestagnová. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|11. nov 2021 o 19:58 (aktualizované 11. nov 2021 o 21:13)

Slovensko - Taliansko 66:69 (33:33)

Zostava a body Slovenska: Bálintová 16, Praženicová 11, Jakubcová 9, Dudášová 8, Oroszová 4 (Hruščáková 14, Martišková a Remenárová po 2, Moravčíková 0)

Najviac bodov Talianska: Romeová 19, Zandalasiniová 17, Bestagnová 16

Štvrtiny: 26:23, 7:10, 23:10, 10:26

TH: 21/14 - 25/18, fauly: 23 - 23, trojky: 8 - 9, rozhodovali: Mačiulis (Lit.), Černovová (Rus.), Ivanovičová (Srb.), 500 divákov

PIEŠŤANY. Slovenská reprezenácia basketbalistiek nezvládla v Piešťanoch záver prvého kvalifikačného zápasu ME 2023.

Nad Taliankami, ktoré sú vo svetovom rebríčku o desať priečok vyššie, po tretej štvrtine Slovenky viedli o 13 bodov, no aj napriek tomu prehrali o tri.

V tabuľke začínajúcej sa kvalifikácie tak prvé dva cenné body napokon získali favorizované Talianky.

V nedeľu sa v ďalšom dueli H-skupiny predstavia vo Fribourgu proti domácemu Švajčiarsku.

Hlasy po zápase

Juraj Suja, tréner Slovenska: "Hodinu by som o tom celom mohol rozprávať. Diváci videli dobrý zápas. Hrali sme s európskym top tímom, v zápase sme boli skoro 30 minút hore.

Viedli sme dvojciferným rozdielom, mali sme to vo svojich rukách. Hrali sme dobrý basketbal, dobre sme bránili, mali sme kontrolu doskoku.

Odišiel nám útok v štvrtej štvrtine, 5 a pol minúty sme nedali kôš. V obrane to bolo stále celkom fajn, zastavili sme faulom, keď to bolo treba, ale boli sme v útoku strašne pasívni.“

Barbora Bálintová, hráčka Slovenska: "Skoro celé stretnutie sme boli hore a mali sme to vo vlastných rukách. Žiaľ, koniec sme nezvládli a nešťastne sme prehrali. Ideme to všetko ešte otočiť.“

Lino Lardo, tréner Talianska: "Gratulujem Slovensku, pretože hrali veľmi dobre a s obrovskou intenzitou. V prvej štvrtine sme sa trápili, kedy sme dostali 26 bodov. Netreba zabudnúť, že sme tu mali 4 hráčky, ktoré debutovali v reprezentácii.“

Domov»Halové športy»Basketbal»Slovenky premárnili 13-bodový náskok. Talianky otočili v úplnom závere