Paolo Banchero v zápase proti Clevelandu.
Paolo Banchero v zápase proti Clevelandu. (Autor: TASR/AP)

Najlepším strelcom hostí bol Paolo Banchero.

NBA - 1. kolo play-off

Cleveland Cavaliers - Orlando Magic 106:94 (18:24, 25:29, 33:15, 30:26)

Najviac bodov: Mitchell 39, LeVert 15, Strus 13 - Banchero 38 (16 doskoko), Carter 13, Suggs 10

/konečný stav série: 4:3, Cleveland postúpil/

NEW YORK. Basketbalisti Clevelandu Cavaliers sa stali poslednými účastníkmi 2. kola play off NBA.

V rozhodujúcom siedmom stretnutí 1. kola Východnej konferencie zvíťazili v nedeľu nad Orlandom Magic 106:94.

V semifinále konferencie narazia na najlepší tím základnej časti Boston Celtics.

Orlando viedlo v druhej štvrtine aj o 18 bodov, no napokon sa nestalo prvým tímom, ktorý dokázal v sérii uspieť na súperovej palubovke.

Triumf Clevelandu režíroval Donovan Mitchell s 39 bodmi.

"Nevytvorili sme tím, len preto, aby sme vyhrali prvé kolo. Splnili sme prvý cieľ a chceme pokračovať ďalej. Necítil som, že by naše sebavedomie veľmi klesalo, aj keď sme v prvej štvrtine dali len 18 bodov.

Kľúčom k úspechu bolo, aby sme pokračovali vo svojom výkone a stále sa zlepšovali," uviedol Mitchell podľa agentúry AFP.

Orlandu nestačilo 38 bodov a 16 doskokov Paola Banchera.

"Mali sme 18-bodový náskok a šancu uzavrieť to. Niekedy prídu aj takéto bolestivé prehry, ktoré však tím posilnia. Viem, že hráči sú sklamaní, ale ja nemôžem byť na nich viac hrdý," povedal tréner hostí Jamahl Mosley.

Pavúk play-off NBA

Domov»Halové športy»Basketbal»Orlando viedlo v siedmom rozhodujúcom zápase už o 18 bodov, napokon však vypadlo