Nedeľa, 9. mája, 2021Meniny má Roland

Trénersky tím je kompletný. Je to pocta, zhodujúci sa asistenti

Ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
TASR|15. apr 2021 o 18:57

Obaja boli pri mládežníckych výberoch.

BRATISLAVA. Realizačný tím slovenskej mužskej basketbalovej reprezentácie je kompletný. Po nedávnom vymenovaní Rusa Olega Meleščenka do funkcie hlavného trénera, sa jeho asistentmi stali Michal Madzin a Maroš Helmecy.

Pre 36-ročného Madzina to bude pokračovanie v jeho reprezentačnej misii, v ktorej funguje s prestávkami od roku 2017. Tentoraz sa presunul z pozície druhého asistenta na prvého, keď nahradil Španiela Alberta Blanca Vilu.

Skúsenosti, ktoré nedajú získať z kníh

"Veľmi si to vážim. Je česť byť súčasťou reprezentačného realizačného tímu, teším sa z toho. Myslím si, že reprezentácia je na správnej ceste.

Postup priniesol konfrontáciu s veľmi zaujímavými tímami a je super, že leto bude basketbalové a verím, že aj úspešné," citoval Madzina portál basketliga.sk

"Je množstvo vecí, ktoré som sa v reprezentácii naučil, či už to bolo pri mužskej alebo pri reprezentácii do 20 rokov. Tieto skúsenosti sa nedajú získať na žiadnych seminároch alebo v knihách," dodal Madzin. 

Splnil sa mu sen 

Novou tvárou je 33-ročný Maroš Helmecy. Bývalý basketbalista asistoval pri reprezentačných výberoch do 18 a 20 rokov, koučoval tím do 20 rokov.

V tejto sezóne je prvýkrát v pozícii hlavného trénera súčasťou Niké SBL, šancu dostal v Prievidzi, ktorú doviedol do play off. Teraz si premiérovo vyskúša pôsobenie pri reprezentačnom výbere mužov.

"Pre mňa je to ďalší splnený sen v mojom živote. Obrovská pocta. Pre mňa bolo vždy niečo úžasné, keď som mohol reprezentovať. Bol to jeden z mojich snov a  cieľov v živote, pokúsiť sa dostať cez mládežnícke reprezentácie až k mužskej.

Je to pre mňa veľká motivácia do ďalšej trénerskej práce. Oleg je super tréner, prešiel mnohými klubmi, bol aj v Eurolige. Určite budem pozorne sledovať ako vedie tréningy a zápasy, aby som sa čo najviac naučil. Samozrejme, budem sa snažiť pomôcť nejakým postrehom," povedal Helmecy.

Súvisiace články