S Washingtonom získal Stanleyho pohár. Trotz bude pôsobiť v NY Islanders

Barry Trotz skončil na striedačke Washingtonu. (Autor: TASR/AP)
SITA|21. jún 2018 o 20:37

Jeho koniec vo Washingtone bol prekvapením.

NEW YORK. Kanaďan Barry Trotz po konci na pozícii hlavného trénera klubu zámorskej hokejovej NHL Washington Capitals zamieril do konkurenčného tímu New York Islanders.

Ten naposledy viedol Doug Weight.

Trotz s Capitals nedávno získal Stanleyho pohára premiérovo v histórii organizácie, preto bola jeho pondelková abdikácia prekvapením. Päťdesiatpäťročný rodák z Winnipegu viedol Capitals od leta 2015.

Pod jeho taktovkou Washington ani raz nechýbal v konferenčnom semifinále, v sezóne 2017/2018 to v play off dotiahol na úplný vrchol, keď vo finále vyraďovacej časti Capitals zdolali Vegas Golden Knights 4:1 na zápasy.

"Bol som príjemne prekvapený, že krátko po ukončení pôsobenia na striedačke Washingtonu sa mi ozval generálny manažér Islanders Lou Lamoriello. Povedal mi o svojej vízii i o tom, že chce v klube zmeniť veľa vecí. Jeho slová na mňa veľmi zapôsobili.

Aj vo Washingtone ma angažovali pre to, aby som trochu zmenil kultúru a snažil sa Capitals pomôcť k zisku Stanleyho pohára, S rovnakým cieľom prichádzam aj do New Yorku," povedal Trotz pre oficiálnu webovú stránku profiligy.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: