Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Bajčičák skončil na 50 km v prvej pätnástke, Rusi majú medaily

Alexander Legkov (vpravo), Maxim Vylegžanin (vľavo). (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 23. feb 2014 o 08:58

Rus Alexander Legkov získal v nedeľu zlatú medailu v behu na lyžiach na 50 km voľnou technikou s hromadným štartom.

SOČI. Rus Alexander Legkov získal v nedeľu zlatú medailu v behu na lyžiach na 50 km voľnou technikou s hromadným štartom na zimných olympijských hrách 2014 v Soči.

Strieborný kov si v bežeckom komplexe Laura v Červenej Poľane vybojoval jeho krajan Maxim Vylegžanin, absolútny úspech domácich reprezentantov podčiarkol ziskom bronzovej medaily Iľja Černousov.

"Chcel som ušetriť počas pretekov nejaké sily, zostať v elitnej skupine pretekárov a kontrolovať najvážnejších protivníkov. Som taký unavený, že neviem, čo sa to vlastne deje," povedal 30-ročný Legkov, ktorý spoločne s Vylegžaninom získal v Soči striebro v štafete na 4 x 10 km klasickou a voľnou technikou.

"Nečakal som, že môžeme pre Rusko dosiahnuť taký úspech. Prekvapil ma aj môj výsledok, tieto preteky nepovažujem za svoju silnú disciplínu," uviedol Vylegžanin.

"Posledný deň našich domácich olympijských hier a sme traja na pódiu. Je to výnimočné," dodal bronzový Černousov.

((f))

Bajčičák naplnil túžbu

Slovák Martin Bajčičák obsadil štrnástu priečku s mankom 39,2 sekundy na víťaza. Zopakoval si tak umiestnenie na tejto trati zo ZOH 2006 v Turíne a zaznamenal najlepší individuálny slovenský výsledok v behu na lyžiach v Soči. Jeho olympijským maximom na 50 km zostáva 12. miesto v Salt Lake City 2002.

"Maximálna spokojnosť," povedal Bajčičák pre RTVS. "Som rád, že som naplnil moju túžbu skončiť na olympiáde do 15. miesta. Dobre som si rozložil sily a zvolili sme aj účinnú taktiku s lyžami. Na začiatku som ich mal na tvrdý podklad, po tridsiatich kilometroch som ich vymenil za druhé na mäkší."

"Síce som tam stratil na chvíľu kontakt s najlepšími, ale dotiahol som sa. V cieli som mal dosť síl a na konci som ešte predstihol dvoch súperov."

Sundby až štvrtý

O medailách sa rozhodovalo až v dramatickom finiši. Z hry vypadol necelé dva kilometre pred cieľom jeden z favoritov Švajčiar Cologna, ktorý zlomil lyžu.

V stúpaní pred štadiónom nastúpil Legkov, v tesnom závese za ním sa držali jeho krajania Vylegžanin, Černousov a Nór Martin Johnsrud Sundby.

Na toto kvarteto nik nestačil a rozdali si to v cieľovej rovinke v súboji o cenné kovy. Legkov už pred seba nikoho nepustil, striebro vo fotofiniši získal o jedinú desatinu Vylegžanin pred Černousovom a na Sundbyho zostalo iba miesto za pódiom.

Výsledky - beh na lyžiach

Muži - 50 km voľnou technikou s hromadným štartom: 1. Alexander Legkov 1:46:55,2 h, 2. Maxim Vylegžanin +0,7 s, 3. Iľja Černousov (všetci Rus.) +0,8, 4. Martin Johnsrud Sundby (Nór.) +1,0, 5. Sergej Dolidovič (Biel.) +14,3, 6. Robin Duvillard (Fr.) +14,9, 7. Anders Södergren +17,8, 8. Daniel Richardsson (obaja Švéd.) +24,4,... 14. Martin Bajčičák +39,2 s.

[content type="fb" stype="fanpage" url="https://www.facebook.com/sportove.spravy"][/content]

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.