Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Bajčičák s Bátorym odchádzajú na Dachstein

SITA|Publikované 11. jún 2009 o 14:45

V sobotu 13. júna odchádza dvojica najlepších slovenských reprezentantov v behu na lyžiach Martin Bajčičák a Ivan Bátory na prvé sústredenie na snehu v rámci letnej prípravy.

ŠTRBSKÉ PLESO. „V príprave na olympijskú sezónu sme sa rozhodli trochu zaexperimentovať. Doteraz sme vždy chodili na sneh až v septembri. Dovtedy sme naberali kondíciu, silu, behali na kolieskových lyžiach. Teraz sme si naplánovali na každý mesiac jedno sústredenie na snehu. V júni to bude Dachstein v rakúskych Alpách, v júli chceme využiť chladiaci tunel v Nemecku alebo vo Švédsku. Nemci avizovali, že chcú v Oberhofe otvoriť takéto zariadenie, ale posledné správy, ktoré mám, naznačujú, že to bude až niekedy na jeseň. Osobne by som radšej išiel do Oberhofu, do Torsby vo Švédsku je to predsa len ďaleko,“ povedal pre agentúru SITA Martin Bajčičák. Hlavným cieľom ich sústredení na snehu bude zlepšiť techniku behu, na kolieskových lyžiach je to predsa len niečo iné.

Slovenskí reprezentanti už niekoľko týždňov tvrdo trénujú v domácich podmienkach na Štrbskom Plese. „Je to zatiaľ taká všeobecná objemová príprava. Trénujeme dvakrát denne po dve hodiny, po troch dňoch máme jeden deň voľna. Za jednu tréningovú jednotku zvládnem napríklad približne tridsaťpäť kilometrov na kolieskových lyžiach alebo dvadsaťkilometrový kros v členitom teréne. Denne je to teda viac ako päťdesiat kilometrov. Okrem toho jazdíme na bicykloch, chodíme do posilňovne, absolvujeme koordinačné cvičenia. Je toho dosť, ale pred nami je olympiáda,“ dodal rodák z Oravy.

Zatiaľ nemal žiadne zdravotné problémy, ktoré by ho zabrzdili v príprave. „Teší ma to, lebo každý výpadok by som neskôr cítil na strate kondície. Bodaj by to takto vydržalo,“ zakončil Martin Bajčičák.

Svoj hlavný stan si Slováci rozložia pod Dachsteinom v známom stredisku Ramsau. Domov by sa mali vrátiť 24. júna.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.