Azarenková otočila z 6:7, 0:4 a postúpila do 2. kola

Victoria Azarenková
Victoria Azarenková (Autor: SITA/AP)
TASR|28. máj 2012 o 16:08

"Chvíľami som mala pocit, že dnes jednoducho nie je môj deň," hovorila po zápase plnom herného trepanie sa turnajová jednotka.

PARÍŽ. Bieloruská tenistka Victoria Azarenková bola v 1. kole grandslamového turnaja Roland Garros na pokraji vyradenia.

Svetová jednotka prehrávala s Taliankou Albertou Briantiovou už 6:7 (6), 0:4, keď kopila jednu nevynútenú chybu za druhou. Šampiónke Australian Open sa však napokon podarilo otočiť nepriaznivý vývoj, druhý set vyhrala 6:4 a tretí už jasne 6:2.

Azarenkovej po vydretom postupe do 2. kola spadol kameň zo srdca. "Chvíľami som mala pocit, že dnes jednoducho nie je môj deň."

"Aj za nepriaznivého stavu som si však hovorila, že musím bojovať do poslednej loptičky a možno ešte prídu nejaké šance na zvrat v zápase," povedala pre akreditované médiá Azarenková, ktorá ukončila zápas so 60 nevynútenýmni chybami na konte.

Obhajkyňa titulu Na Li suverénne do 2. kola

Na Li nasadená ako siedma suverénne postúpila so 2. kola dvojhry. V pondelňajšom zápase 1. kola zvíťazila nad Rumunkou Soranou Cirsteovou za 58 minút 6:2, 6:1.

Stratila teda ešte o gem menej, než vlani v rovnakom dejisku v 3. kole (vtedy dvakrát 6:2). V úvodnom dejstve odskočila na 4:0, za stavu 4:1 si poradila s dvoma brejkbalmi v rade. Aj v druhom sete Ázijčanka viedla vysoko 4:0 a následne už zvládla koncovku.

Tridsaťročná Na Li síce dala len o4 víťazné údery viac (13:9), mala však výrazne pevnejšiu ruku - nevynútené chyby 13:25. Číňanka využila 5 zo 7 brejkbalov, Rumunka ani jeden zo štyroch.

Na Li najbližšie čaká úspešná zo stretnutia Barbora Záhlavová-Strýcová (ČR) - Stéphanie Foretzová-Gaconová (Fr.). Zatiaľ poslednou hráčkou, ktorá obhájila trofej na RG, bola Belgičanka Justine Heninová (2003, 2005 - 2007). Poslednou obhajkyňou primátu, ktorá sa pri Seine lúčila už v 1. kole, stále je od roku 2005 Ruska Anastasia Myskinová.

Číňanka sa musí dostať aspoň do osemfinálového 4. kola, ak si chce zachovať nádej na zotrvanie v Top 10 k 11. júnu. Na úrovni veľkej štvorky dosiahla svoj okrúhly 60. zápasový úspech.

Dvadsaťdvaročná Cirsteová (43.) je štvrťfinalistkou medzinárodných otvorených majstrovstiev Francúzska 2009. Proti členkám prvej desiatky renkingu má štatistiku 8:16.

Na Li (Čína-7) - Sorana Cirsteová (Rum.) 6:2, 6:1

Jelena Jankovičová (Srb.-19) - Patricia Mayrová-Achleitnerová (Rak.) 1:6, 6:1, 7:5

Naďa Petrovová (Rus.-27) - Iveta Benešová (ČR) 6:3, 6:3

Anabel Medinová-Garriguesová (Šp.-29) - Laura Robsonová (V. Brit.) 6:2, 6:1

Lauren Davisová (USA) - Mona Barthelová (Nem.-30) 6:1, 6:1

Ťie Čeng (Čína-31) - Alizé Cornetová (Fr.) 6:4, 6:4

Čchan Jung-ťan (Taiwan) - Kateryna Bondarenková (Ukr.) 6:1, 7:6 (8)

Oľga Govorcovová (Biel.) - Romina Oprandiová (Švaj.) 6:4, 6:1

Sesil Karatančevová (Kaz.) - Tímea Babosová (Maď.) 6:1, 6:0

Petra Martičová (Chor.) - Michaella Krajiceková (Hol.) 6:2, 7:5