Prvých päť gemov prehrala. Češka Muchová vyradila svetovú jednotku Bartyovú

Karolína Muchová na Australian Open 2021.
Karolína Muchová na Australian Open 2021. (Autor: TASR/AP)
TASR|17. feb 2021 o 07:30

Muchová si zahrá svoje prvé grandslamové semifinále.

Australian Open 2021 - dvojhra žien - štvrťfinále

Karolína Muchová (ČR-25) - Asleigh Bartyová (Aus.-1) 1:6, 6:3, 6:2

Jennifer Bradyová (USA-22) - Jessica Pegulová (USA) 4:6, 6:2, 6:1

MELBOURNE. Česká tenistka Karolína Muchová postúpila do semifinále grandslamového Australian Open. V stredajšom štvrťfinále dvojhry zdolala domácu turnajovú jednotku Ashleigh Bartyovú 1:6, 6:3, 6:2.

O finále zabojuje proti Američanke Jennifer Bradyovej, ktorá si ako 22. nasadená poradila s krajankou Jessicou Pegulovou 4:6, 6:2, 6:1.

Muchová prehrávala už 0:5

Muchová nevstúpila do zápasu vôbec dobre, trápili ju zdravotné problémy, kopila chyby a po piatich gemoch prehrávala už 0:5.

Bola som na kurte trochu stratená a točila sa mi hlava. Lekár mi skontroloval tlak a trochu ma schladil ľadom, to mi pomohlo.


Karolína Muchová, česká tenistka

Bartyová sa bez ťažkostí dostala do vedenia, pričom dovolila súperke uhrať iba 11 fiftínov. Ani v úvode druhého setu sa nezdalo, že by mohla Muchová zastaviť líderku svetového renkingu.

Hneď prehrala vlastný servis, po druhom geme sa, navyše, zhoršili jej problémy. Vyžiadala si lekárske ošetrenie a nakrátko zmizla v útrobách štadióna.

"Bola som na kurte trochu stratená a točila sa mi hlava. Lekár mi skontroloval tlak a trochu ma schladil ľadom, to mi pomohlo," citoval server iDnes.cz Muchovú.

Bartyová začala chybovať

Intervencia jej však zjavne pomohla. Čistou hrou znížila na 1:2, následne prelomila Bartyovej podanie a otočila na 3:2.

Bartyovú súperkin nástup zjavne rozhodil, začala chybovať a v kľúčovom ôsmom geme prišla opäť o podanie, Muchová vzápätí potvrdila brejkbal čistou hrou a vyrovnala stav zápasu na 1:1.

V rozhodujúcom sete sa karta definitívne obrátila. Bartyová sa v prvej hre zmohla na jediný fiftín, Muchová získala ďalší brejk a postupne si vypracovala náskok 3:1, ktorý už nepustila.

Za stavu 4:2 opäť vyzrela na podanie súperky, tá ešte v záverečnom geme bojovala, ale premárnila tri brejkbaly a do svojho prvého grandslamového semifinále postúpila 25. nasadená Muchová.

"Keď som dostala môj prvý notebook, na pozadie obrazovky som si dala štadión Roda Lavera a snívala, že si tu raz zahrám, alebo sa sem aspoň pozriem. Teraz som zrazu v semifinále, je to úžasné," uviedla 24-ročná Muchová.

Otáčať musela aj Bradyová

Na ceste do finále jej bude stáť v ceste turnajová dvadsaťdvojka Jennifer Bradyová. Aj ona musela previesť obrat, keď jej nevyšiel úvodný set, ktorý prehrala 4:6.

V druhom sa však vzchopila za stavu 3:1 síce prehrala svoje podanie, ale v nasledujúcej hre to súperke oplatila, následne predviedla dve čisté hry a vyrovnala.

Záverečná časť bola už v jej réžií.

Hneď v úvode síce prišla o podanie, ale to bolo všetko, čo Pegulovej dovolila a šiestimi víťaznými hrami za sebou si zabezpečila druhé grandslamové semifinále v kariére.

"Cítila som sa veľmi dobre, zdalo sa mi, že Jessica je trochu unavená a asi mi to pomohlo po psychickej stránke. Toto víťazstvo mi určite pomôže k väčšiemu sebavedomiu. Dúfam, že takýto výkon zopakujem aj v semifinále," citoval Bradyovú web WTA.

Nachádzate sa tu:
Domov»Tenis»Australian Open»Prvých päť gemov prehrala. Češka Muchová vyradila svetovú jednotku Bartyovú