O víťazovi rozhodli penalty. Audi Cup v Mníchove vyhralo Atlético Madrid

Futbalisti Atlética Madrid oslavujú gól do siete FC Liverpool. (Autor: SITA/AP)

Španielsky klub vo finále zdolal FC Liverpool.

AUDI CUP - finále:

MNÍCHOV (NEMECKO)

Atlético Madrid - FC Liverpool 1:1 (1:0), 5:4 na 11 m

Góly: 33. Bare - 83. Firmino (z pok. kopu)

MNÍCHOV. Víťazom prestížneho futbalového turnaja Audi Cup v Mníchove sa v stredu stali hráči Atlética Madrid.

Vo finále zdolali FC Liverpool po strelách zo značky pokutového kopu 5:4. V riadnom hracom čase sa zápas skončil nerozhodne 1:1.

Atlético Madrid zdolalo vo finále Audi Cupu Liverpool: fotogaléria

3.8.2017

Po peknej akcii poslal španielsky tím do vedenia hlavou v 33. minúte Keidi Bare. Anglické mužstvo vyrovnalo v 83. minúte po spornej penalte.

Premenil ju Roberto Firmino.

V jedenástkovom rozstrele sa pomýlil iba hráč Liverpoolu Jordan Henderson, a tak sa z trofeje tešili futbalisti Atlética Madrid.

V zápase o tretie miesto vyhral SSC Neapol nad FC Bayern Mníchov 2:0, keď góly za víťazov strieľali Kalidou Koulibaly a Emanuele Giaccherini.

Za bavorský tím nastúpilo viacero mladých hráčov zo širšieho kádra.

Slovenský futbalista Marek Hamšík odohral za neapolský klub prvý polčas, v druhej časti hry namiesto neho vybehol na trávnik Marko Rog.